C, 18.08.2022.

Tiesībsarga biroja pārstāve: Lai novērstu slīkšanas gadījumu palielināšanos, bērniem jānodrošina obligātas peldētapmācības

TVNET/LETA
Tiesībsarga biroja pārstāve: Lai novērstu slīkšanas gadījumu palielināšanos, bērniem jānodrošina obligātas peldētapmācības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Shutterstock

Lai novērstu bērnu slīkšanas gadījumu palielināšanos, izglītības sistēmā ir jānodrošina obligātas peldētapmacības, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē pauda Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

2019.gadā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzību no ūdenstilpēm tika izcelti trīs noslīkuši nepilngadīgie. Taču kopumā saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Veselības statistikas datubāzes datiem 2019.gadā noslīkuši četri bērni, liecina "Eiropas skolu aptaujas projektā par alkoholu un citām narkotiskām vielām" dati Labklājības ministrijas izstrādātājā informatīvajā ziņojumā "Par bērnu stāvokli valstī 2019. un 2020.gadā".

Savukārt 2020.gadā saskaņā ar SPKC datiem kopumā noslīkuši 13 bērni, tostarp VUGD no ūdenstilpēm izcēla piecus nepilngadīgos.

Lai mazinātu nelaimes gadījumus un to sekas, VUGD veica preventīvo darbu ar bērniem par tādām tēmām kā "Drošība uz ledus", "Drošība svētku laikā", "Drošība vasaras brīvlaikā", "Drošība uz ūdens", "Informēšana par vienotā ārkārtas notikuma tālruni 112", "Rīcība pēc ceļu satiksmes negadījuma".

Komisijas kopsēdes laikā Grāvere norādīja uz noslīkušo bērnu skaita palielināšanos, uzsverot, ka no valdības puses ir darīts nepietiekami, lai bērniem būtu peldēšanas prasmes. Pašlaik vien dažās skolās esot pieejamas peldētapmācību stundas.

Viņa norādīja, ka Latvijā nav tik lieli attālumi, kuru dēļ bērnus nevarētu vest uz peldbaseinu.

Savukārt Latvijas Peldēšanas federācijas 2019.gada dati liecina, ka atbilstoši pašvaldību sniegtajai informācijai tikai 140 izglītības iestādēs peldēšana ir iekļauta mācību priekšmeta "Sports" saturā.

Piemēram, Rīgā peldētapmācības programma mācību priekšmeta "Sports" ietvaros tika īstenota tikai piecās pašvaldības vispārējas izglītības iestādēs, nodrošinot peldbaseina apmeklējumu 1.-12.klašu izglītojamiem. Minētās piecas izglītības iestādes ir tās, kurās atrodas peldbaseins un tādējādi ir iespēja bez liekiem apgrūtinājumiem nodrošināt peldēšanas apguvi visā izglītības iegūšanas periodā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu