Pk, 19.08.2022.

Saeima noraida opozīcijas priekšlikumu līdz 12% samazināt PVN degvielai

TVNET/LETA
Saeima noraida opozīcijas priekšlikumu līdz 12% samazināt PVN degvielai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Saeima ceturtdien noraidīja partijas "Republika" un citu opozīcijas deputātu iesniegtos likuma grozījumus, kas būtu paredzējuši no 1.aprīļa līdz gada beigām samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) degvielai no 21% uz 12%.

Grozījumus "Pievienotās vērtības nodokļa likumā" iesniedza parlamenta deputāti Kaspars Ģirģens (R), Ēriks Pucens (R), Māris Možvillo (PCL), Karina Sprūde (KuK) un Ramona Petraviča.

Ceturtdien debatēs Ģirģens vaicāja, "cik ilgi Latvijas iedzīvotāji tiks slaukti", uzsverot, ka iepriekš pieauga un turpina pieaugt cenas degvielai, pārtikai un citām lietām.

Deputāts uzsvēra, ka nevaram par degvielu maksāt tā, kā bagātās Eiropas valstis.

"Ņemot vērā esošo sadārdzinājumu valstī, PVN samazinājums degvielai būtu efektīvākais risinājums ietekmes uz inflāciju mazināšanai, salīdzinot, piemēram, ar akcīzes nodokļa samazinājumu," iepriekš paziņojumā presei pauda politiķis.

Kā ziņots, marta pirmajā pusē Ģirģens aicināja rīkoties atbilstoši Polijas piemēram, kas veikusi šādas izmaiņas un kur tobrīd bija mazākas degvielas cenas nekā Latvijā. Cenu kāpums daļu iedzīvotāju esot novedis uz "nabadzības sliekšņa", apgalvo deputāts.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz vēl iepriekšējo cenu pieaugumu energoresursiem, valdība un Saeima ieviesa dažādus atbalsta instrumentus iedzīvotājiem ap 450 miljonu apmērā, liecina valdības aprēķini.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu