Sākta amonjaka kravas izvešana no SIA "Ventamonjaks"

Šķidrais amonjaks SIA "Ventamonjaks" rezervuāros. FOTO: Evija Trifanova/LETA

Aizvadītajā naktī ir sākta sašķidrinātā amonjaka kravas uzkraušana uz kuģa, kurš to izvedīs no Ventspils ostas termināļa, informē Valsts vides dienestā (VVD).

Kuģis ostā ienācis ceturtdien. SIA "Ventamonjaks" skaidro, ka uzkraušana tiks pabeigta tuvākajā laikā un šajā nedēļas nogalē kuģis atstās ostu.

VVD skaidro, ka pilnīgai sašķidrinātā amonjaka izvešanai no Ventspils ostas termināļa nepieciešami divi tankkuģi. Paredzams, ka kravas izvešana turpināsies šajā nedēļas nogalē. Tiklīdz viens no kuģiem būs atstājis ostu, otrs tankkuģis ir gatavs sākt atlikušās kravas uzkraušanu.

VVD uzsver, ka situācija tiek kontrolēta, nav drošības risku, kas būtu saistīti ar sašķidrinātā amonjaka uzglabāšanu. Pēc kravas izvešanas VVD uzdos nekavējoties organizēt termināļa darbības apturēšanu un sākt termināļa iekonservēšanas procesu, kas aizņems vairākus mēnešus.

Kā norādīja Ventspils pašvaldībā, pēc amonjaka izvešanas rezervuāros palikšot amonjaka tehnoloģiskais atlikums vairāk nekā 3000 tonnu. Līdz ar to bīstamība tomēr saglabāšoties un būšot jāmeklē situācijas risinājumi.

Savukārt VVD skaidroja, ka uzņēmumam pēc amonjaka kravu izvešanas no Ventspils ostas termināļa būs nekavējoties jāuzsāk termināļu atbrīvošana no amonjaka tehnoloģiskā atlikuma.

Pēc kravas izvešanas amonjaka daudzums jeb tehnoloģiskais atlikums, kas terminālī atrodas, būs būtiski samazināts. "Ventamonjaks" esot apliecinājis, ka pašlaik tam ir pietiekami finanšu līdzekļi, lai nodrošinātu tālākos procesus un drošības riski nepastāvot.

Jau ziņots, VVD, saskaņojot ar SIA "Ventamonjaks", bija pagarinājis sašķidrinātā amonjaka izvešanas termiņu no Ventspils ostas termināļa līdz 20.maijam. VVD veic stingru uzraudzību un atkarībā no tālākas situācijas virzības lems par vajadzību SIA "Ventamonjaks" piemērot normatīvajos aktos paredzēto piespiedu izpildes mehānismu.

Uz augšu
Back