Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Daugavpilī bēgļus varētu izmitināt sporta zālēs

Ukraiņu bēgļi Polijā
Ukraiņu bēgļi Polijā Foto: Jānis Vingris

Daugavpilī pēc atbalsta ukraiņiem samazināšanas apsver iespēju bēgļus izmitināt sporta zālēs informēja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S).

Jūlijā samazināsies atbalsta apmērs bēgļu izmitināšanai viesu uzņemšanas iestādēs. Daugavpils pašvaldība esot komunicējusi ar visiem Ukrainas bēgļiem, norādot, ka atbalsts tiek samazināts, uz ko bēgļu pirmā reakcija bija uztraukums un neziņa.

Elksniņš skaidro, ka bēgļu izmitināšana privātpersonu dzīvokļos nav populāra. "Šobrīd apsveram iespēju neatliekamos palīdzības gadījumos bēgļus izmitināt sporta zālēs ar gultas vietu," saka Elksniņš, "diskusija par telpu pielāgošanu ar valsts atbalstu tā arī palika tikai vārdos." Šobrīd pašvaldība aicinot privātos dzīvokļa īpašniekus pieteikties piedāvāt dzīvokļus ukraiņiem.

Elksniņš esošo situāciju skaidro ar to, ka pašvaldībai nav pietiekamu līdzekļu, lai segtu izmaksas viesnīcās. "Šobrīd var pienākt realitāte tam, ka cilvēki nonāk uz ielas," domā Elksniņš.

Pašvaldības teritorijā izmitināti 567 bēgļi no Ukrainas.

Komentāri
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu