Spānijā enerģijas taupīšanas nolūkos stājušies spēkā ierobežojumi

TVNET/LETA
Spānijā enerģijas taupīšanas nolūkos stājušies spēkā ierobežojumi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Spānijā enerģijas taupīšanas nolūkos. trešdien stājušies spēkā jaunie ierobežojumi apkurei, dzesēšanai un apgaismojumam.

Visās sabiedriskā sektora ēkās un iepirkšanās centros, kinoteātros, darba vietās, viesnīcās, stacijās un lidostās nav atļauts iestatīt termostatus zemāk par 27 grādiem pēc Celsija skalas vasarā un augstāk par 19 grādiem ziemā.

Ierobežojumi attiecas arī uz sabiedrisko transportu.

Spānijā gaisa temperatūra vasarā bieži sasniedz 40 grādus pēc Celsija.

"Plāna mērķis ir ietaupīt gāzi ziemai gadījumā, ja [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins nolemj pārtraukt gāzes piegādes Eiropai (..), kas varētu padarīt šo ziemu ļoti grūti," televīzijā skaidroja Spānijas Ekoloģijas ministrijas Enerģijas taupīšanas un dažādošanas institūta vadītājs Hoans Groisards.

Jaunie noteikumi arī paredz, ka pēc plkst.22 birojos, kas netiek izmantoti, veikalu skatlogos un pieminekļos jāizslēdz gaismas, un publiskās ēkās, kas tiek apsildītas vai dzesētas, jātur durvis aizvērtas, izmantojot automātisku sistēmu, kas jāuzstāda līdz 30.septembrim.

Tomēr jaunie noteikumi neparedz konkrētus sodus par pārkāpumiem un kontrole pār noteikumu ievērošanu atstāta reģionu ziņā. Vairāki reģioni, sevišķi opozīcijā esošās Tautas partijas kontrolētie, ir kritizējuši šos enerģijas taupības pasākumus.

Madrides reģiona līdere Isabela Diasa Ajuso solījusi tos apstrīdēt Spānijas Konstitucionālajā tiesā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais