Pk, 7.10.2022.

Reirs uzdod Finanšu ministrijas iestādēm un kapitālsabiedrībām taupīt enerģiju

TVNET/LETA
Reirs uzdod Finanšu ministrijas iestādēm un kapitālsabiedrībām taupīt enerģiju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešdien, 17.augustā, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) uzdevis visām Finanšu ministrijas (FM) iestādēm un kapitālsabiedrībām īstenot energotaupības pasākumus, tajā skaitā atteikties no fasāžu dekoratīvās izgaismošanas, informēja FM pārstāvji.

Rezolūcija ir izdota, lai taupītu enerģiju un solidāri pārvarētu gaidāmās apkures sezonas grūtības, kuras Krievijas brutālā kara un īstenotās energoresursu šantāžas ietekmē izraisījušas enerģijas cenu kāpums pasaulē.

Tāpat ministrs aicina iestāžu vadītājus un darbiniekus izvērtēt un pārrunāt ikdienas paradumus, sekmēt izpratni par energoefektivitāti un veicināt gudru energoresursu pārvaldību un lietošanu gaidāmajā apkures sezonā.

Finanšu ministrijas pakļautības iestādes ir Valsts kase, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Valsts ieņēmumu dienests, Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija, Iepirkumu uzraudzības birojs.

Ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja kapitālsabiedrībās "Attīstības finanšu institūcija "Altum"", VAS "Latvijas Loto", VAS "Valsts nekustamie īpašumi", VSIA "Latvijas proves birojs", AS "Augstsprieguma tīkls".

FM saskaņā ar ministru prezidenta rezolūciju līdz 2022.gada 19.augustam iesniegs informāciju Ekonomikas ministrijai par resora iestāžu un kapitālsabiedrību līdz šim paveikto un plānotajiem enerģijas patēriņa samazināšanas pasākumiem 2022./2023.gada apkures sezonā, kā arī par prognozēto siltumenerģijas, elektroenerģijas, transporta vajadzībām paredzētās degvielas un dabasgāzes ietaupījuma apjomu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu