Sv, 2.10.2022.

Bankas dati atklāj, kurās valstīs Latvijas iedzīvotāji atvaļinājumos tērējušies visvairāk

TVNET | FINANCENET
Bankas dati atklāj, kurās valstīs Latvijas iedzīvotāji atvaļinājumos tērējušies visvairāk
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Unsplash

Vasaras mēneši ierasti ir atvaļinājumu laiks, un "Luminor" bankas dati liecina, ka jūnijā un jūlijā iedzīvotāji par dažādiem pakalpojumiem ar maksājumu kartēm visbiežāk norēķinājušies Vācijā, Zviedrijā, Polijā, Itālijā, Spānijā, kā arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

Maksājumi ārvalstīs galvenokārt bijuši par naktsmītnēm, pārtiku, kafejnīcu un restorānu apmeklējumiem, apģērbu iegādi un degvielu, kā arī izklaidi, kas ir biežāk sastopamie atvaļinājumu tēriņi.

“Redzam, ka pēdējos mēnešos, kad ir aktīvākais atvaļinājumu laiks, cilvēku ceļošanas aktivitāte ir strauji atjaunojusies un pat palielinājusies salīdzinājumā ar līdzīgu periodu pērn. Ja mēs salīdzinām veikto norēķinu skaitu un iztērēto naudas apmēru šī gada jūnijā un jūlijā ar periodu pirms gada, tad var novērot būtisku pieaugumu.

Iespējams, daudzie iedzīvotāju norēķini Polijā un arī Lietuvā varētu būt saistīti ne tikai ar tūrismu, jo tuvāko kaimiņvalstu apceļošana joprojām ir aktuāla, bet arī ar tendenci ikdienas preces iegādāties ārpus Latvijas cenu pieauguma dēļ,”

stāsta "Luminor" attīstības vadītāja Baltijā Jekaterina Ziniča.

Vislielākais norēķinu skaits Polijā, bet maksājumi lielāki Itālijā

Pēc "Luminor" datiem visvairāk norēķinu šogad vasaras mēnešos veikti Polijā – gan jūnijā, gan jūlijā kopumā tie bija vairāk nekā 40 tūkstoši maksājumi, kas ir teju divas reizes vairāk veiktu maksājumu nekā gadu iepriekš attiecīgajā periodā.

Vidēji katrā maksājumā tika iztērēti ap 28 eiro. Visaktīvāk Polijā maksājumi veikti par pārtiku, degvielu, kas veidoja lielāko izdevumu daļu, kā arī apģērbu, naktsmītnēm un maltītēm ēdināšanas iestādēs. Tajā pašā laikā, lai arī Vācijā un Itālijā maksājumu skaits bija mazāks nekā Polijā, vidējās maksājuma summas attiecīgi bija lielākas – 34 eiro un 50 eiro. Spānijā vasaras divos mēnešos vidējā maksājuma summa bija 42 eiro, savukārt kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā – 27 eiro un 25 eiro.

Karšu maksājumi ārvalstīs šovasar divkāršojušies

Kopumā vairākās ārvalstīs veiktie maksājumi ar kartēm šogad, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju un jūliju, palielinājušies pat divas vai trīs reizes. Tāpat lielā daļā valstu manāmi pieauga arī iztērētās naudas apmērs – dažviet tēriņu pieaugums bija pat trīskāršojies. Piemēram, 2021. gada jūnijā Itālijā norēķini ar "Luminor" kartēm tika veikti vairāk nekā 5500 reižu, savukārt šogad jūnijā – teju 15 tūkstošus reižu. Interesanti, ka šogad pirmajos vasaras mēnešos norēķini Lielbritānijā bija teju trīskāršojušies skaitā un apmērā, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn.

Salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn aktīvāk norēķini veikti tādās valstīs kā Spānijā un Itālijā, kas varētu liecināt, ka pagājušajā gadā cilvēki izvēlējās ceļot uz tuvākiem galamērķiem dažādu Covid-19 ierobežojumu dēļ, savukārt šovasar pandēmijas ierobežojumu atvieglojumi visā Eiropā mudināja ceļot arvien plašāk.

Tāpat dati liecina, ka pirmā pusgada laikā ir pieaudzis aktīvo klientu skaits, kuri savā ikdienā izmanto maksājumu kartes, un tiek novērota arvien lielāka klientu interese par digitāliem pakalpojumiem, īpaši norēķiniem ar digitālajiem maciņiem "Apple Pay" un "Google maku" (iepriekš "Google Pay"). Pirmajā pusgadā jau vairāk nekā 18% no aktīvajiem karšu lietotājiem izmantojuši savus digitālos maciņus viedierīcēs ikdienas norēķiniem gan veikalos, gan tiešsaistē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu