T, 30.11.2022.

Latvijā plāno attīstīt vairāk nekā 2000 elektroauto uzlādes punktus

TVNET | FINANCENET
Latvijā plāno attīstīt vairāk nekā 2000 elektroauto uzlādes punktus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

AS "Sadales tīkls" sadarbībā ar citām valsts pārvaldes institūcijām atbalstīs vairāk nekā 2000 publiski pieejamu elektroauto uzlādes punktu attīstību visā Latvijā. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda atbalstu, atvēlot kopumā 5 miljonus eiro uzlādes stacijām nepieciešamās elektroapgādes infrastruktūras izbūvēšanai.

"Sadales tīkls" informē, ka projekta mērķis ir līdz 2026. gada 31. maijam dažādās vietās Latvijā izveidot 2060 pieslēguma punktus publiskai elektrotransporta uzlādei. Paredzēts, ka infrastruktūru no kopējā elektrotīkla līdz uzskaites sadalnei projektēs un izbūvēs "Sadales tīkls", bet no sadalnes līdz uzlādes iekārtai, kā arī šo iekārtu uzstādīšanu nodrošinās sadarbības partneri. Konkrētas uzlādes punktu atrašanās vietas būs zināmas pēc tam, kad ar partneriem tiks noslēgti sadarbības līgumi.

"Atbilstoši Ceļu satiksmes un drošības direkcijas datiem Latvijā šī gada 1. jūlijā bija reģistrēti aptuveni 2939 elektroauto. Vēl 2022. gada sākumā to kopējais skaits bija nedaudz virs 2100, tātad pusgada laikā elektroauto skaits pieaudzis par 35%.

Valstī pieejamā publiskā uzlādes tīkla paplašināšana palīdzēs vēl vairāk veicināt elektromobiļu skaita pieaugumu un līdz ar to – arī kopēju elektrifikāciju, kam ir liela nozīme gan Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanā, gan valsts enerģētiskās neatkarības stiprināšanā," saka "Sadales tīkla" attīstības direktors Jānis Kirkovalds.

Par sadarbības partneriem projektā var pieteikties pašvaldības vai citas atvasinātas publiskas personas, pašvaldību iestādes vai to kapitālsabiedrības, publiski privātas kapitālsabiedrības, kā arī valsts pārvaldes iestādes un to kapitālsabiedrības.

Lai piedalītos projektā, sadarbības partneriem jāvēršas "Sadales tīklā" ar attiecīgu pieteikumu, ko var sagatavot digitāli klientu portālā. Plašāka informācija par projektu un pieteikšanos pieejama "Sadales tīkls" mājaslapā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu