Ukrainā gūstā padevies pirmais jaunmobilizētais Krievijas karavīrs

TVNET/LETA
Ukrainā gūstā padevies pirmais jaunmobilizētais Krievijas karavīrs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Foto: AP/Scanpix

Ukrainā ir padevies gūstā pirmais Krievijas pilsonis, kurš bija nosūtīts karā pret Ukrainu Krievijas prezidenta Vladimira Putina izsludinātās daļējās mobilizācijas ietvaros, savā "Telegram" kanālā informēja Koordinācijas štābs attieksmes pret karagūstekņiem jautājumos.

26 gadus vecais Mihails Kuļikovs no Krievijas pilsētas Orskas tika nosūtīts uz Ukrainas fronti piecas dienas pēc pavēstes saņemšanas.

Vēl atrodoties Krievijas teritorijā, viņš piezvanīja uz projekta karsto līniju un saņēma instrukcijas, kā pareizi un droši padoties gūstā ukraiņiem.

"Pirmie Krievijas mobilizētie ir sākuši padoties gūstā Aizsardzības spēkiem ar Koordinācijas štāba attieksmes pret karagūstekņiem jautājumos projekta "Gribu dzīvot" palīdzību. (..) Ceram, ka viņa piemēram sekos tūkstoši Krievijas okupantu, kuri negrib mirt karā pret Ukrainu," teikts štāba paziņojumā.

Militārā izlūkdienesta pārstāvis Ondrijs Jusovs paziņoja, ka pēdējo nedēļu laikā ir saņemti vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru iesniegumi par padošanos gūstā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu