T, 30.11.2022.

"airBaltic" turpina slēgt līgumus par savu lidmašīnu izīrēšanu citām lidsabiedrībām

TVNET/LETA
"airBaltic" turpina slēgt līgumus par savu lidmašīnu izīrēšanu citām lidsabiedrībām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" turpina slēgt jaunus līgumu par "Airbus" lidmašīnu izīrēšanu citām lidsabiedrībām, aģentūra LETA noskaidroja lidsabiedrībā "airBaltic".

Līdz šī gada septembra beigām bija izīrētas 11 lidmašīnas - piecas lidsabiedrībai "Eurowings", divas - "Eurowings Discover" un četras - "SAS". Šobrīd "airBaltic" izīrē deviņus lidaparātus - piecus "Eurowings", divus - "Eurowings Discover" un divus - "SAS".

"airBaltic" pārstāvji norādīja, ka šie līgumi ir sezonāla rakstura, taču konkrētus termiņus atklāt liedz līgumu konfidencialitātes nosacījumi.

Lidsabiedrības pārstāvji arī atbildēja apstiprinoši, ka "airBaltic" turpina slēgt jaunus līgumus par lidmašīnu izīrēšanu. "Šis biznesa modelis pašreizējos apstākļos tiek turpināts," norādīja "airBaltic" pārstāvji, skaidrojot, ka no 30.oktobra "airBaltic" izīrēs līdz sešām lidmašīnām Šveices lidsabiedrībai "Swiss International Air Lines".

Šobrīd rezerves daļu trūkuma dēļ pastāvīgi netiek izmantotas piecas "airBaltic" lidmašīnas, jo no remonta ASV rūpnīcā "Pratt & Whitney" tiek gaidīti to dzinēji, tomēr neizmantoto lidmašīnu skaits ik dienu var mainīties.

Jau vēstīts, ka "airBaltic" 2021.gadā pārvadāja kopumā 1,628 miljonus pasažieru, kas ir par 21,4% vairāk nekā pirmajā pandēmijas gadā - 2020.gadā.

"airBaltic" apgrozījums pagājušajā gadā bija 204,1 miljons eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās par 49% un bija 135,7 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

Pati lidsabiedrība šobrīd īrē vienu aviosabiedrības "Carpatair" lidmašīnu "Airbus A319".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu