S, 25.03.2023.

Ministrija trīnīšu ģimenei plāno piešķirt 15 000 eiro lielu pabalstu

TVNET/LETA
Ministrija trīnīšu ģimenei plāno piešķirt 15 000 eiro lielu pabalstu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Valdība otrdien lēma piešķirt vienreizējo pabalstu 15 000 eiro apmērā šogad Rīgas Dzemdību namā piedzimušajiem trīnīšiem.
Valdība otrdien lēma piešķirt vienreizējo pabalstu 15 000 eiro apmērā šogad Rīgas Dzemdību namā piedzimušajiem trīnīšiem. Foto: Evika Siliņa/FB

Labklājības ministrija (LM) plāno piešķirt vienreizējo pabalstu 15 000 eiro apmērā šogad Rīgas Dzemdību namā piedzimušajiem trīnīšiem, liecina ministrijas saskaņošanai valdībā iesniegtais lēmuma projekts.

Otrdien labklājības ministre Evika Siliņa (JV) apmeklēja Rīgas Dzemdību namu, lai sveiktu Dinas un Jāņa ģimeni no Stopiņu pagasta, sagaidot trīnīšus - Emīlu, Annu un Miku. Šogad šī Latvijā ir pirmā ģimene, kurā piedzimuši trīnīši.

"Man ir trīskāršs prieks no sirds sveikt jaundzimušo bērniņu vecākus! Mums katrs bērns un ģimene ir svarīga. Pati esmu trīs bērnu mamma un zinu, cik lielas rūpes un atbildība vecākiem ir par saviem bērniem, tāpēc arī valsts sniegts atbalsts ir ļoti būtisks. Jaunajiem vecākiem šis ir trīskāršs prieks, bet trīskārši būs arī viņu izdevumi, tāpēc valdības piešķirtais pabalsts viņiem lieti noderēs. Vēlu visai ģimenei stipru veselību un enerģiju! Ceru, ka šogad sagaidīsim vēl kādus trīnīšus," uzsvēra Siliņa

Vienreizējais sociālais pabalsts ir paredzēts ģimenei, kurā ir piedzimuši trīnīši, lai tiktu sniegts materiālais atbalsts ģimenei, ņemot vērā, ka trīs bērnu vienlaicīga piedzimšana un kopšana prasa ievērojami lielākus papildus resursus.

2013.gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā - piecām ģimenēm, 2015.gadā - trīs ģimenēm, 2016.gadā - divām ģimenēm, 2017.gadā - divām ģimenēm, 2018.gadā - četrām ģimenēm, 2019.gadā- vienai ģimenei, 2020.gadā - vienai ģimenei, 2021.gadā - vienai ģimenei.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu