Sv, 26.03.2023.

Pentagons pamanījis Ķīnas spiegošanas balonu virs ASV

TVNET/LETA/AFP
Pentagons pamanījis Ķīnas spiegošanas balonu virs ASV
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AP / Scanpix

Pentagons ceturtdien paziņoja, ka izsekojot Ķīnas spiegošanas balonu, kas lido augstu virs ASV un novēro ļoti slepenus kodolieroču objektus.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins un augstākās militārās amatpersonas pēc prezidenta Džo Baidena pieprasījuma apsvēra šī balona notriekšanu, bet nolēma to nedarīt, jo atlūzas apdraudētu pārāk daudz cilvēku uz zemes, reportieriem sacīja augsta aizsardzības resora amatpersona.

Amatpersona pateica, ka balons lidojis virs ASV ziemeļrietumu daļas, kur atrodas slepenas aviobāzes un stratēģisko raķešu pazemes glabātavas.

"Ir skaidrs, ka šis balons paredzēts novērošanai un pašreizējā lidojuma ceļā tas lido virs vairākiem slepeniem objektiem," sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Pentagons tomēr neuzskata, ka šis balons radītu sevišķi nopietnus izlūkošanas draudus.

Balons ielidoja ASV gaisa telpā "pirms vairākām dienām", bet ASV izlūkdienesti to izsekoja jau labu laiku pirms tam. Pēc Baidena pieprasījuma izskatīt variantus, ko darīt ar to, Ostins, kurš atradās Filipīnās, apspriedās ar Pentagona augstākajām amatpersonām.

Šīs apspriešanās laikā iznīcinātāji aizlidoja izpētīt šo balonu, kamēr tas atradās virs Montānas štata.

Ķīna ir sūtījusi novērošanas balonus uz ASV arī iepriekš, bet šī ir pirmā reize, kad kāds no tiem tik ilgi atradies ASV gaisa telpā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu