C, 23.03.2023.

"Google" parakstījis sadarbības līgumu ar BMIC par atbalstu cīņā pret dezinformāciju reģionā

TVNET/LETA
"Google" parakstījis sadarbības līgumu ar BMIC par atbalstu cīņā pret dezinformāciju reģionā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Arnd Wiegmann

Tehnoloģiju uzņēmums "Google" parakstījis sadarbības līgumu ar Latvijā bāzēto Baltijas Mediju izcilības centru (BMIC) par atbalstu cīņā pret dezinformāciju reģionā, informēja kompānijā.

"Google" sadarbības gaitā aktivitātēm Baltijas valstīs novirzīs 1,4 miljonus ASV dolāru. Pateicoties "Google" finansējumam, BMIC stiprinās gan plašsaziņas līdzekļu, gan vietējo kopienu noturību pret Krievijas dezinformācijas aktivitātēm reģionā.

BMIC izpilddirektore Gunta Sloga norāda, ka par iegūtajiem līdzekļiem plānots sākt projektu "Noturīgā Baltija" ("Resilient Baltics"), kas paredz darbu ar mediju kopienām un visneaizsargātākajām sabiedrības grupām, lai padarītu tās informētākas un tādējādi noturīgākas pret propagandu, dezinformāciju un citiem draudiem, ar kuriem Baltijas reģions saskaras mūsdienās.

"Karš Ukrainā parādīja, ka sabiedrības noturība ir ārkārtīgi svarīga, un esam pateicīgi par "Google" finansējumu un atbalstu šajā darbā," atzīmē Sloga.

Kā informē kompānijā, daļa no "Google" piešķirtā finansējuma Baltijas reģionam tiks novirzīta arī Lietuvas nevalstiskajai organizācijai "Civil Resilience Initiative", lai veiktu pētījumu par Ķīnas, Krievijas un vietējo dezinformācijas dalībnieku ļaunprātīgu sociālo mediju platformu un citu saziņas kanālu izmantošanu un šo darbību ietekmi uz demokrātiskajiem procesiem Baltijas valstīs. Tāpat organizācija izstrādās medijpratības programmu un atraktīvus mācību materiālus jauniešu auditorijai visās trīs Baltijas valstīs.

BMIC reģistrēts 2015.gadā. Biedrības mērķis ir atbalstīt neatkarīgus, kvalitatīvus plašsaziņas līdzekļus, sekmējot žurnālistu, citu plašsaziņas speciālistu un mediju organizāciju apmācību un zināšanu un prasmju uzlabošanu Baltijas valstīs un ārpus to robežām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu