O, 28.03.2023.

ASV varasiestādes pārņem savā kontrolē Silīcija ielejas banku

TVNET/LETA/AFP
ASV varasiestādes pārņem savā kontrolē Silīcija ielejas banku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Noah Berger/AFP

ASV varasiestādes piektdien slēgušas Silīcija ielejas banku (Silicon Valley Bank - SVB), lai aizsargātu noguldītājus, paziņojušas Kalifornijas pavalsts amatpersonas.

Bankas nodaļas darbu atsāks pirmdien federālo iestāžu kontrolē.

Kalifornijas Finanšu aizsardzības departaments (DFPI) slēdza SVB, līdzekļu atgūšanu uzticot Federālajai depozītu apdrošināšanas korporācijai (FDIC).

Šis solis sperts, lai apturētu panikas izraisīto līdzekļu izņemšanu no SVB un aizsargātu noguldījumus, kas nepārsniedz 250 000 dolāru, un iegūtu laiku potenciālā bankas pircēja atrašanai.

DFPI pārņēmusi SVB savā valdījumā, pamatojoties uz nepietiekamo likviditāti un maksātnespēju, teikts aģentūras paziņojumā.

SVB 17 nodaļas atkal tiks atvērtas pirmdien un darbosies FDIC jaunizveidotās Santaklēras Nacionālās depozītu apdrošināšanas bankas kontrolē, nodrošinot internetbankas un citus pakalpojumus.

SVP ir pirmā federāli apdrošinātā kredītiestāde, kas kopš 2020.gada izsludinājusi maksātnespēju.

SVB krīze izsaukusi atbrīvošanos no Eiropas banku akcijām, kā arī izraisījusi ASV banku akciju kursa nestabilitāti.

Investori bažījas, ka arī citām bankām var draudēt līdzīgi zaudējumi, kamēr centrālo banku agresīvās politikas rezultātā pieaug procentu likmes, tām cenšoties apslāpēt vairākas desmitgades nepieredzēti straujo inflāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu