Apdrošinātājs: viena no traumatiskākajām nodarbēm ir vienkārši iešana

TVNET | FINANCENET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
kritiens trauma ziema slidens
kritiens trauma ziema slidens Foto: depositphotos.com

Traumu skaits brīvdienās, jo īpaši garajās brīvdienās, nereti ir lielāks nekā darbadienās, norāda SEB grupas dzīvības apdrošināšanas kompānijas "SEB Life and Pension Baltic SE" pārstāvji. ​Kopumā atlīdzību statistikā dominē sadzīviska rakstura traumas, taču viena no traumatiskākajām nodarbēm, saskaņā ar atlīdzību datiem, izrādās vienkārši iešana.

Apdrošinātāja pārstāvji atzīmē, ka traumas pastaigu laikā cilvēki gūst ne tikai ziemā, kad ietves ir apledojušas un aizputinātas, bet arī citos gadalaikos.

"Bieži traumas tiek gūtas, paklūpot pret apmalēm, iekāpjot nepamanītā bedrē, paslīdot mitrā zālienā vai vienkārši samisējoties solim. Arī mājās traumu iemesls nereti ir tieši paklupšana vai paslīdēšana."

Kopumā 2022. gadā "SEB Life and Pension Baltic SE" apdrošināšanas atlīdzībās klientiem izmaksāja vairāk nekā 1,4 miljonus eiro. Pērn izplatītākais atlīdzības izmaksu iemesls bija vieglās traumas, un visbiežāk traumas gūtas nokrītot. Saskaņā ar apdrošinātāja sniegto informāciju izplatītākais traumu gūšanas laiks bija vasara un agrs rudens – laikā no jūlija līdz oktobrim.

Vienlaikus "SEB Life and Pension Baltic SE" valdes locekle Kristīne Lomanovska piebilst ka pērn traumu skaits atgriezās pirmspandēmijas līmenī. "Laikā, kad pasaulē plosījās Covid-19 pandēmija, traumu atlīdzību skaits būtiski saruka – novērojām mājsēdes efektu. Atsevišķi traumu veidi gan pieauga, piemēram, traumas, kas gūtas, veicot uzkopšanas vai labiekārtošanas darbus mājā, bet kopumā traumu bija salīdzinoši ļoti maz. Pērn traumu skaits atgriezies 2019. gada līmenī," klāsta Lomanovska.

Pēc viņas teiktā, atlīdzību pastiprinātu izmaksu laikā no jūlija līdz oktobrim var skaidrot ar silto laiku un vēlmi vairāk laika pavadīt ārpus mājas, īpaši ņemot vērā to, ka pagājušā gada vasara bija pirmā kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kurā nebija būtisku ierobežojumu.

Savukārt otrs biežākais atlīdzības izmaksu iemesls 2022. gadā bija pārejoša darba nespēja, tostarp izteikti dominējuši tādi cēloņi kā traumas, mugurkaula un locītavu saslimšanas. Bet trešais izplatītākais atlīdzības izmaksu iemesls bija nāves gadījumi. Apdrošinātāja pārstāvji norāda, ka kopsummā vislielākais apjoms izmaksāts kredītmaksājumu apdrošināšanas nāves gadījumu atlīdzībās, kā arī personīgās apdrošināšanas vieglo traumu atlīdzībās.

Vienlaikus atlīdzību statistika par kritiskajām saslimšanām rāda, ka visbiežāk atlīdzības tiek izmaksātas audzēju un sirds un asinsvadu saslimšanu dēļ. "Šie dati sasaucas arī ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem par izplatītākajām saslimšanām Latvijā, kur jau daudzus gadus redzam audzēju, kā arī sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu dominanci. Mūsu atlīdzību statiska rāda, ka nospiedošs vairākums kritiskās saslimšanas atlīdzību tiek izmaksātas krūts audzēju dēļ," informē Lomanovska.

Kompānijas "SEB Life and Pension Baltic SE" vienīgā īpašniece ir Zviedrijas "SEB Life and Pension Holding AB", kas ietilpst SEB grupā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu