Rīgā notiks starptautiska ostu digitalizācijai veltīta konference

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Foto: Aun Photographer/Shutterstock

Šī gada 20. jūnijā Rīgā norisināsies Baltijas ostu organizācijas (Baltic Ports Organization jeb BPO) rīkota starptautiska konference „Ports 4.0. Conference”, kas šogad notiek sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi. Tās galvenā tēma – ostu darbības efektivitātes paaugstināšana un procesu digitalizācija.

„Ostas procesu digitalizācija un automatizācija ir neatņemama mūsdienīgas ostas ikdienas darba sastāvdaļa. Vairs nav pietiekami tikai īstenot ostas funkcijas, bet, lai saglabātu konkurētspēju, tās ir nepieciešams veikt efektīvi, izsekojami, nodrošinot pietiekošu digitālas informācijas apriti. Šodienas un nākotnes izaicinājums transporta un loģistikas nozarē ir uzturēt un celt savu konkurētspēju. Rīgas brīvosta šobrīd attīsta tās centrālo digitālo ostas informācijas sistēmas platformu, modernizē kuģu vadības sistēmu, ievieš ģeogrāfiskās informācijas sistēmu, automatizētu un autonomu piekļuves vadības sistēmu un citas ne mazāk svarīgas aktivitātes. Tiek veidota digitālā infrastruktūra, kas automatizētu ar kravu apriti saistītās informācijas apmaiņu starp klientiem, kontroles dienestiem – muitu un robežsardzi, kā arī automatizētu transportlīdzekļu un personu identifikāciju pie ostas vārtiem,” akcentē Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, vienlaikus uzsverot, ka digitalizācija nodrošina ne tikai efektīvāku, bet arī videi draudzīgāku ostas darbu, kas mūsdienās ir vienlīdz svarīgs faktors.

„Ports 4.0. Conference” diskusiju centrālie temati ir komunikācija, drošība un datu pārvaldības uzlabošana, ostu „digitālie dvīņi”, jūras un sauszemes satiksmes vadības sistēmas u.c. nozarei šobrīd aktuālas tēmas. Konferencē savu dalību jau apstiprinājuši eksperti no Oslo, Hamina Kotkas, Antverpenes-Briges, Esbjergas, Gēvles, Bergenas, Tallinas, Rīgas un Rijekas ostām, kas dalīsies ar savu pieredzi un diskutēs par nākotnes digitalizācijas perspektīvām.

Konferences dienaskārtības jautājumi:

• Kā ostas var uzlabot komunikāciju, drošību un datu pārvaldību?

• Vai digitālie ostu „digitālie dvīņi” ir tikai dārgas rotaļlietas vai vērtīgi atbalsta rīki?

• Elastīga satiksmes vadības sistēmas projektēšana.

Detalizēta konferences darba kārtība un pieteikšanās: http://www.bpoports.com/bpo-ports-digi23-conference.html

Par BPO:

Baltijas ostu organizācija dibināta 1991.gadā Kopenhāgenā un šobrīd apvieno 49 biedrus - Baltijas jūras reģiona nozīmīgākās ostas un ieinteresētās puses. Tā ir plaši atzīta Baltijas jūras reģionā, ES struktūrās un citos Eiropas reģionos. Organizācijas misija ir sniegt ieguldījumu ekonomiski, sociāli un ekoloģiski ilgtspējīgā jūras transporta un ostu nozares attīstībā Baltijas jūras reģionā, tādējādi stiprinot tās globālo konkurētspēju.

Konferencē tiek aicināti piedalīties nozares profesionāļi, dalība konferencē ir bez maksas.

Raksts tapis sadarbībā ar Rīgas Brīvostu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu