P, 25.09.2023.

Mēneša laikā Latvijas numurzīmes izsniegtas diviem retro spēkratiem no Krievijas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Postimees

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā pēdējā mēneša laikā pārreģistrēti divi transportlīdzekļi, kuriem līdz šim bija Krievijas numura zīmes, un tiem tagad izsniegtas Latvijas numura zīmes, norāda CSDD pārstāvji.

Tiesa, abi ir retro spēkrati, nevis paredzēti lietošanai ikdienā. Viens no pārreģistrētajiem transportlīdzekļiem ir 1939.gada izlaiduma "Mercedes" auto, bet otrs ir vēsturisks motocikls. Viens no vēsturiskajiem transpotlīdzekļiem iegādāts 2017.gadā un pārreģistrēts šā gada 21.augustā, otrs iegādāts 2021.gadā un Latvijā reģistrēts 15.septembrī.

Līdz ar to CSDD norāda, ka tradicionāla Krievijas automašīnu pārreģistrācija pašreiz netiek novērota.

TVNET jau vēstīja, ka atbilstoši Eiropas Komisijas skaidrojumiem Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt Eiropas Savienībā pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju.

Automobiļiem ar Krievijas numurzīmēm, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet sešu mēnešu laikā - līdz 2024.gada 16.martam. Baltijas valstis vēl lemj, ko darīt ar Krievijas automašīnām, kas jau atrodas to teritorijā.

Līdz šim jau bija spēkā aizliegums ES robežu šķērsot kravu pārvadātājiem, proti, Krievijā reģistrētiem vilcējiem un piekabēm. Aizliegums neattiecas uz Krievijā reģistrētajiem autopārvadājumu uzņēmumiem, kuri ved kravas tranzītā starp Kēnigsbergas (Karaļauču) anklāvu un Krieviju.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais