Krievija uz karu Ukrainā nosūtījusi ap 600 tūkstošiem cilvēku; sūdzas par lielu strādājošo trūkumu (20)

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Reuters / Scanpix

Krievijas darba tirgus saskaras ar nopietnām problēmām, jo valstī strauji samazinās darbspējīgo cilvēku skaits. Kā paziņojusi Krievijas vicepremjere Tatjana Goļikova, tuvākajā laikā valsts varētu zaudēt trešdaļu no visvairāk pieprasītajiem darbiniekiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem, vēsta “The Moscow Times”.

"Mūs biedē līdzsvara trūkums, kas demogrāfiskās situācijas dēļ veidosies jau tuvākajā laikā. Darbinieki – vīrieši vecumā no 30 līdz 39 gadiem – ir visvairāk pieprasītais personāls, kas vislabāk pielāgojas pārmaiņām. Šajā vecumā strādājošo skaits ir samazinājies par 30%," sacīja Goļikova.

Viņa arī piebilda, ka lielākais darbaspēka trūkums un vecuma disbalanss ir vērojams tādās nozarēs kā rūpniecība, transports un celtniecība. Šajā jomā uz vienu reģistrēto bezdarbnieku ar atbilstošu pieredzi ir 13 vakances.

"Tās galvenokārt ir profesijas, kas saistītas ar metināšanu, frēzēšanas darbu celtniecībā," precizēja Goļikova. Savukārt finanšu un apdrošināšanas jomā, pēc viņas teiktā, gluži pretēji, ir izveidojies speciālistu "pārpalikums".

Goļikova brīdināja, ka, ņemot vērā demogrāfisko situāciju, Krievijā vajadzība pēc darbaspēka turpinās pieaugt un valdībai būs jāpārskata sava pieeja to darbaspēka sagatavošanai "vidējās, vidējās speciālās un augstākās izglītības līmeņos, veicinot karjeras virziena izvēli vidusskolā un interešu izglītībā".

Vicepremjere arī paziņojusi par kopīgu sadarbību ar Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministriju, Darba un sociālās aizsardzības ministriju un izglītības bloku, lai izveidotu prognozi par Krievijas ekonomikas vajadzībām pēc darbaspēka līdz 2030. gadam.

Saskaņā ar Gaidara institūta datiem, darbaspēka trūkums Krievijas rūpnīcās un fabrikās sasniedzis rekordu kopš 1996. gada. Jūlijā par darbaspēka trūkumu sūdzējās 42% uzņēmumu.

Darbaspēka problēmas radušās pēc mobilizācijas izsludināšanas pirms gada, kā rezultātā uz fronti devās 320 tūkstoši cilvēku, bet vēl līdz miljonam cilvēku aizbrauca no valsts. Jauns trieciens bija masveida brīvprātīgo vervēšana, kuru skaits kopš 2023. gada sākuma pārsniedzis 280 tūkstošus cilvēku, tādējādi uz karu Ukrainā nosūtīti vairāk nekā 600 000 cilvēku. 

Komentāri (20)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu