Vinila atdzimšana arī Rīgā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Pirms pieciem gadiem mēs ar sievu no Maskavas pārcēlāmies uz dzīvi Rīgā. Ilgi meklējām, ar ko nodarboties – stāsta uzņēmuma SEMIKOLS RECORD PRESSING dibinātājs Aleksandrs Galperovičs.

Daudzus gadus esmu bijis saistīts ar mūzikas industriju. Arī mans dēls ir mūziķis, viņam Maskavā ir uzņēmums, klubs. Viņš mēdza pasūtīt vinila skaņuplates sava kluba vajadzībām Vācijā. Mums ienāca prātā doma – kāpēc gan to nedarīt tepat Latvijā?

Kopš idejas rašanās pagāja aptuveni gads, un te nu mēs esam – man ir savs vinila skaņuplašu ražošanas bizness. Rīga tam izrādījās brīnišķīga vieta!

Pēdējos gados vinila tirgus ir ļoti strauji audzis. Aptuveni pirms 7-8 gadiem aktuāla kļuva skrečošana, dīdžeji sāka izmantot vinila skaņuplates, un vinilam sākās otra dzīve. Kopš tā laika vinils ir tikai nostiprinājis savas pozīcijas, katru gadu pārdošanas apjomi pasaulē teju divkāršojas. Tātad tirgus ir, pieprasījums ir. Visi jaunie, neatkarīgie uzņēmumi, grupas, producentu apvienības grib ierakstīt vinila plates.

Jebkuršs bizness prasa rūpīgus aprēķinus un stratēģisku pieeju. Arī mēs par to domājām, rēķinājām. Biznesa sākšanai mums bija savi līdzekļi, taču ar to nebija pietiekami. Vispirms mēs vērsāmies pie bankas, bet tā kā uzņēmums ir jauns un pietiekoši riskants, banka mums naudu neiedeva. Toties ieteica doties uz tādu finanšu institūciju kā ALTUM. Devāmies turp ar biznesa plānu, kopā izrunājām, rēķinājām, viņiem mūsu ideja iepatikās, un viņi mūs finansēja. Process bija pietiekoši vienkāršs, esam priecīgi par sadarbību!

Ražošanā izmantojam labāko tirgū pieejamo materiālu – klasiskas melnā vinila granulas no Nīderlandes. Tas ļauj mums nodrošināt izcilu produkta kvalitāti. Kvalitāte mūsu uzņēmumam ir pirmajā vietā. Produkcijas repertuārs ir atkarīgs no pasūtītājiem. Pamatā tā ir mūsdienīga elektroniskā mūzika, arī džezs.

Ceram, ka drīzumā mūsu bizness kļūs rentabls, pagaidām tā vēl nav. Priecājos, ka tas nav tikai bizness, bet arī mana aizraušanās, hobijs. Uzskatu, ka biznesā galvenais ir ideja. Ja tev ienāk prātā kāda ideja, tad ir vērts padomāt, parēķināt, vai to var un kādā veidā padarīt ienesīgu. Nevajag gausties un gaidīt, ka kāds kaut ko izdarīs tavā vietā, un pasauks tevi pie gatava. Vajag piecelties no dīvāna un darīt!

Skaties, kā notiek skaņuplašu ražošana un uzzini, kā valsts atbalsts var noderēt arī Tavam biznesam!

Uz augšu