S, 13.08.2022.

Vējonis gandarīts, ka arvien vairāk Latvijas uzņēmēji uzdrošinās ienākt ASV tirgū

LETA
Vējonis gandarīts, ka arvien vairāk Latvijas uzņēmēji uzdrošinās ienākt ASV tirgū
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Arvien vairāk Latvijas uzņēmēji uzdrošinās ienākt ASV tirgū, lai meklētu jaunus attīstības virzienus un sniegtu savu ieguldījumu Latvijas un ASV ekonomikas attīstībai, atklājot pirmo trīs Baltijas valstu un ASV biznesa samitu Vašingtonā, atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka Latvija, līdzīgi kā ASV, savu ekonomisko izaugsmi saista ar jaunām tehnoloģijām un inovatīviem risinājumiem, un ciešā sadarbībā ar ASV izvirzītos mērķus būs iespējams sasniegt ātrāk.

«Par to liecina jau līdz šim paveiktais - Rīgā atvērtais Ziemeļeiropas Inovāciju centrs sniedz mums iespējas plecu pie pleca strādāt, lai ne tikai radītu jaunus tehnoloģiskos risinājumus, bet arī sniegtu pamatu to plašākai izmantošanai tautsaimniecībā,» skaidroja Valsts prezidents.

Vējonis atzina, ka jau šobrīd ASV strādā dažādu nozaru Latvijas uzņēmēji. «Tādi Latvijas uzņēmumi kā «Valmieras stikla šķiedra» un «Printful» ir izveidojuši savas pārstāvniecības ASV Kalifornijā, Džordžijā un Ziemeļkarolīnā. Man ir gandarījums, ka arvien vairāk uzņēmēji uzdrošinās ienākt ASV tirgū, lai meklētu jaunus attīstības virzienus un sniegtu savu ieguldījumu Latvijas un ASV ekonomikas attīstībai,» atzīmēja Valsts prezidents.

Pēc biznesa samita Vašingtonā Valsts prezidents apmeklēs Sanfrancisko un Silīcija ieleju, kur plānots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības ASV apmeklējums un tikšanās ar Latvijas uzņēmējiem, kas darbojas Silīcija ielejā, kā arī vietējās latviešu diasporas pārstāvjiem Sanfrancisko un Ņujorkā. Tāpat paredzētas tikšanās ar sociālo tīklu kompānijām «Facebook» un «Google».

Valsts prezidents atrodas darba vizītē ASV no 2018. gada 2. aprīļa līdz 7. aprīlim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu