Sv, 14.08.2022.

«Vienotība» rosinās Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu Rimšēvičam

LETA
«Vienotība» rosinās Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu Rimšēvičam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

«Vienotība» Saeimas sēdē 1.martā rosinās balsojumu par mudinājumu Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no Latvijas Bankas prezidenta amata.

Pat ja Saeima šādu lēmumu atbalstītu, tas nenozīmētu, ka Rimšēvičs zaudētu amatu. Saskaņā ar likumu Saeima var atbrīvot no amata centrālās bankas prezidentu tikai pēc viņa iesnieguma vai pēc notiesājoša sprieduma.

«Rimšēviča turpmākā atrašanās amatā pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja uzsāktā kriminālprocesa par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā negatīvi ietekmē Latvijas valsts starptautisko reputāciju un met aizdomu ēnu uz visu Latvijas finanšu sistēmu kopumā,» ieceri pamatoja «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri.

«Vienotība» jau pagājušajā nedēļā bija plānojusi virzīt šo jautājumu, tomēr atlika to, ņemot vērā neviennozīmīgu nostāju starp valdošās koalīcijas partijām.

Kā ziņots, korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu. Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un saņemšanu turētais Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu