Banka Citadele bankomātā iekļāvusi latgaliešu valodu

TVNET | FINANCENET
Banka Citadele bankomātā iekļāvusi latgaliešu valodu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Sestdien bankā Citadele prezentēja pirmo Latvijā uzstādīto bankomātu, kura valodu izvēlnē iekļauta latgaliešu valoda.

Banka Citadele izvēlējusies bankomātā uzstādīt latgaliešu valodu, domājot par klientiem, kuriem arī ikdienā ir svarīga latgaliskā identitāte. Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis teica, ka «vispirms latgaliešu valoda klientiem bija pieejama bankas mobilajā lietotnē. Atsauksmes bija labas, tāpēc tika nolemts, ka latgaliešu valodai jābūt arī bankomātos. Visi cilvēki, kas nāk no Latgales, zina, ka tas ir novads, kurā pukst Māras zemes sirds. Mēs darīsim visu, lai stiprinātu šo novadu. Jo formula ir ļoti vienkārša – cik stipra būs Latgale, tik stipra būs arī Latvija.»

Grupas «Borowa MC» līderis Aigars Runčis atzina, ka «uzsākot mūzikas gaitas, bija cilvēki, kas kritizēja mūsu dziesmu tekstus, jo dziedāju tādā latgaliešu valodā, kā mamma un tētis ir mācījuši. Par latgaliešu valodas lietošanu vienmēr ir lauzti šķēpi. Gribu uzslavēt bankas iniciatīvu par valodas lietošanu savos bankomātos.»

Pirms uzstādīt latgaliešu valodu visos 163 Citadeles bankomātos, banka vēlējās noskaidrot latgaliešu valodas zinātāju domas par to, kā labāk latgaliski izteikties.

Janīna Kursīte – Pakule, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore, par bankomātā lietoto latgaliešu valodu norādīja: «To, ko pārbaudīju, tā ir laba valoda. Galvenais, ka valoda bankomātā ir saprotama. Latgalieši ir un var būt lepni, ka savu valodu ir saglabājuši līdz pat mūsdienām, ka tā ir dzīva. Katrs novads, vai tie ir latgaļi, kurši vai sēļi, – mēs esam bagāti ar to, ka saglabājam savu valodu un tradīcijas. Tās ir sastāvdaļas, kas veido Latviju. Izloksnes atver sirdis, nevis kaut kas viens, pareizais un vienveidīgais.»

«Ir sajūta, ka latgalieši paši pēdējā laikā aktīvāk ir sākuši izmantot latgaliešu valodu. Gribas, lai tas tā arī saglabātos,»

saka grupas«Dabasu Durovys» solistsArnis Slobožaņins.Saeimas deputāts un latgaļu kultūras saglabāšanas entuziastsJuris Viļumsnorāda, ka «katra aktivitāte, kas palīdz latgaliešiem, kas dzīvo Rīgā vai citur Latvijā, savu valodu neaizmirst, ir apsveicama.»«Ja ar šāda veida aktivitāti banka saviem klientiem var likt pasmaidīt, un teksts būs visiem saprotams, tad tas jau ir ieguvums, « atzīst IT blogeris un jauno tehnoloģiju profesionālisKristaps Skutelis.

Kopumā bankai Citadelei ir 163 bankomāti, tas ir 3. lielākais bankomātu tīkls Latvijā. Pagājušā gada decembrī banka Citadele laida klajā internetbankas mobilās aplikācijas versiju latgaliešu valodā, kas tika nominēta latgaliešu kultūras gada balvai «Boņuks 2016» par latgaliešu valodas popularizēšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu