ZinZINOO video: kā izgatavot Helovīna gaismas ķirbi

FOTO: Publicitātes foto

TVNET sadarbībā ar LMT piedāvā noskatīties izklaidējoši izglītojošu raidījumu ZinZINOO zinātkāriem bērniem un jauniešiem. Šoreiz ZinZINOO pievērsīsies Helovīnam un praktiskā eksperimentā parādīs, kā pašu spēkiem pagatavot savu gaismas ķirbi.

Visā pasaulē 31. oktobra vakarā svin Helovīnu jeb mirušo godināšanas svētkus ar tūkstošiem gadu senu vēsturi. ZinZINOO vadītājs Marģers skatītājiem pastāstīs par gada biedējošākās nakts tradīcijām gan pasaulē, gan tepat, Latvijā.

Viens no svarīgākajiem Helovīna elementiem ir gaismas ķirbis. Ticējumi vēsta – jo briesmīgāks ķirbis, jo drošāka būs māja Helovīna naktī. Tāpēc Marģers praktiskā eksperimentā parādīs, kā pašiem 30 minūtēs pagatavot savu gaismas ķirbi un aizbaidīt visus Helovīna rēgus un mošķus!

Raidījumu ZinZINOO veido Zinātkāres centra ZINOO speciālisti. Zinātkāros prātus pirmajā ZinZINOO sezonā izaicinās 25 raidījumi, ik piektdienu piedāvājot divas atklājumiem bagātas sērijas ar iespaidīgiem zinātniskiem eksperimentiem, smieklīgiem jokiem un pavisam nopietnām sarunām par aizraujošo un neizdibināmo zinātnes pasaulē.

Raidījumu atbalsta tehnoloģiju uzņēmums Accenture un augstskola RISEBA. Skaties ZinZINOO arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un http://straume.lmt.lv/zinzinoo. Zinātkārie prāti aicināti iesaistīties ZinZINOO Twiter diskusijās, lietojot tēmturi #Zinoo.

Uz augšu