Lai arī bruņotie spēki šādas mācības oktobrī ir rīkojuši katru gadu, pulkvedis atzina, ka Krievijas iebrukums Ukrainā 2014. gadā ir mainījis to norisi - kopš krīzes sākuma treniņos kopā ar Latvijas karavīriem piedalās arī vairāk starptautisko dalībnieku. «Mācības kopā rada to cementu, kas liek NATO būt kopā tik stipriem. Mēs drupinām tos mūrus, kurus sauc par aizspriedumiem,» uzsvēra Lejiņš.
Savukārt NBS komandiera vietnieks, Apvienotā štāba priekšnieks, brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš vērsa uzmanību uz to, ka mācības ir vērienīgas arī no nepieciešamās loģistikas viedokļa, lai tās nodrošinātu. «Sudraba bultas» laikā karavīri tiek trenēti ne tikai sauszemes operāciju veikšanai, bet tiek uzlabotas arī NBS Apvienotā štāba spējas plānot un realizēt to vadību. Tāpat mācību laikā uzmanība pievērsta arī uzņemošās valsts spēju trenēšanai, lai varētu ļoti ātri reaģēt uz tiem izaicinājumiem, kuri šobrīd pastāv pasaulē.
Mācību laikā tiks pilnveidotas arī Apvienotā štāba komandpunktu spējas vadīt un pārraudzīt vienības gan ikdienā, gan mācību laikā, koordinējot lauka taktisko vingrinājumu. Tāpat «Sudraba bulta» ir vienas no mācībām, kurās savas prasmes un zināšanas atjaunos rezerves karavīri.
Mācības organizē un vada Sauszemes spēku kājnieku brigāde.
«Sudraba bulta» sākotnēji bija nacionālās mācības, kas kopš 2014.gada izaugušas par starptautiskām mācībām ar plašu sabiedroto un partnervalstu dalību.
NBS lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem.