Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vilks: jau nākamgad varētu pārdot kādu valsts uzņēmumu

Finanšu ministrs Andris Vilks FOTO: LETA

Jau nākamā gada beigās varētu pārdot kādu valsts uzņēmumu, intervijā informācijas portālam "Baltic Business Service" atzina finanšu ministrs Andris Vilks.

Valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību

Viņaprāt, valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību un valsts uzņēmumi, kas nepilda būtiskas funkcijas, būtu pārdodami. "Pirmkārt, valstij vajag dot signālu, ka tā savus uzņēmumus pārvalda adekvāti, efektīvi un caurredzami. Nesen arī veikts pētījums, kas tad valstij pieder. Valdība piekrīt, un arī starptautiskie aizdevēji mums ļoti rekomendē un prasa, lai mēs paši zinātu, kas mums pieder. Mums ir jāpārdomā, kas nav vajadzīgs, un to valstij arī nevajadzētu turēt. Tāpat ir jāmēģina pārdot tos, kur valsts ar savu pārvaldību nespēj rast labus risinājumus.

Tā nav valsts funkcija - turēt savā īpašumā uzņēmumus," piebilda Vilks.

Vilks prognozēja, ka jau nākamgad valsts varētu piedāvāt tirgū kādu uzņēmumu un labākajā gadījumā gada beigās noslēgt darījumu.

LMT vai Lattelecom

"Es domāju, ka noteikti. Mums nevajag gaidīt. Ja valstij uzlabojas kredītreitings, kas arī, visticamāk, es tā domāju, būs, tad ir skaidrs, ka jāsāk runāt arī par tādu uzņēmumu kā "Lattelecom" un "Latvijas Mobilais telefons" valsts daļu pārdošanu. Kāpēc gan ne? Mums ir jāskatās, kādi piedāvājumi tagad nāk. Ir nedaudz vairāk jāpapēta arī Eiropas ekonomiskais fons," teica Vilks.

Uz augšu
Back