VID varētu veidot Nodokļu policiju

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Kopējā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbības uzlabošanas plānā tiek izvērtēta arī iespēja apvienot VID Finanšu policijas pārvaldi un VID Muitas policijas pārvaldi, izveidojot Nodokļu policiju, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Tāpat tiek vērtēta iespēja korupcijas risku draudiem pakļautāko VID struktūrvienību vadītāju rotāciju veikt ne tikai dienesta iekšienē, bet visā valsts pārvaldē kopumā, proti, šo struktūrvienību vadītājus pārcelt ārpus darba VID.

Reizniece-Ozola atzina, ka jaunai apvienotajai struktūrvienībai vadītājs varētu tikt meklēts ne no pašreizējo darbinieku vidus. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka rotāciju un struktūras izmaiņas nevajagot sasteigt, jo neesot nepieciešams, lai apmainītu dažus cilvēkus vietām, bet nekas nemainītos.

Kā atgādināja ministre, VID vadītājai Inārai Pētersonei ir laiks līdz maija sākumam, lai panāktu tā dēvētajā «melnajā sarakstā» iekļauto negodprātīgo VID darbinieku atbrīvošanu. Reizniece-Ozola nevēlējās atklāt aptuvenu skaitu, cik cilvēkiem būs jāpamet darbs VID, piebilstot, ka īpatsvars esot liels. Patlaban vēl neviens neesot atlaists, daži gan paši aizgājuši no VID.

Tāpat VID esot jāstrādā, lai uzlabotu pakalpojumus, piemēram, pie mediācijas starp VID un konkrētiem uzņēmumiem, lai risinātu konfliktus pirms tiesas.

Uz augšu