Šodienas redaktors:
Agnija Reiniece
Iesūti ziņu!

Īrniekiem jāatmaksā namsaimnieka paņemtais kredīts video (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mēs katru mēnesi maksājam par komunālajiem pakalpojumiem apsaimniekotājam. Ļoti bieži rodas jautājums - kur paliek mūsu nauda? Redzam, ka nav tīrīts, bet tomēr maksājam. Izeja varētu būt - mainīt apsaimniekotāju, bet Jūrmalā vienīgā alternatīva "Jūrmalas namsaimniekam" ir "Jūrmalas namsaimnieks".

Nams Dubultos, Jelgavas ielā 13, gluži kā pavasara ābols. No ārpuses izskatīgs, bet vidū pamatīgi sabojāts. Plaisā sienas, no mitruma sazilējuši mājas stūri, notekūdeņi bojā pagrabu un mājas pamatus. Iedzīvotāji ne reizi vien prasījuši „Jūrmalas namsaimniekam” glābt māju, bet labuma maz, tādēļ nolēmuši, ka jāsaimnieko pašiem.

Leonards Stašāns, mājas iedzīvotājs: "Bet tagad, kad sākām interesēties, kādā stāvoklī ir mūsu finansiālās attiecības ar "Namsaimnieku", mums uzrāda šo milzu summu - 42000 Ls, kurus mēs nevaram pieņemt."

Tieši 42000 uzņēmums esot iztērējis mājas remontam – labojis jumtu un siltummezglu. Pirms trim gadiem mājas iedzīvotāji piekrituši, ka siltummezgla rekonstrukcijas izdevumus 12 gadu laikā segs no apsaimniekošanas maksas. Viņi parakstījušies arī par to, ka šajā laikā netiks mainīts apsaimniekotājs.

Leonards Stašāns, mājas iedzīvotājs: "Pēc tam "Namsaimnieks" šitos dokumentus izmantoja kredīta pieprasīšanai bankā un tagad mums, kā saka, uzliek atbildību par kredīta segšanu."

Egmonts Krūmiņš, SIA "Jūrmalas namsaimnieks" valdes loceklis: "Šeit kredītu ņēma "Namsaimnieks" un garants bija šī iedzīvotāju apņemšanās 12 gadus nemainīt apsaimniekotāju. Ja toreiz mēs to nebūtu darījuši, iedzīvotāji būtu palikuši bez siltā ūdens. Tehniski nebūtu bijusi iespēja nodrošināt karstā ūdens piegādi."

Un vēl – visus šos gadus iedzīvotāji nav interesējušies, kas un par cik lielu naudu padarīts. Bet nu tas ir klupšanas akmens, lai māju pārņemtu pašu saimniekošanai. Katrai ģimenei šāda "brīvlaišana" varētu izmaksāt tūkstoti latu. Summa nav nekāda mazā, turklāt cilvēki netic, ka šī nauda iztērēta viņu labā.

Leonards Stašāns, mājas iedzīvotājs: "Kaut kādi sīkumi ir darīti, bet tie darbi, kas minēti tajās tāmēs, reizēm izsauc brīnumus."

Egmonts Krūmiņš, SIA "Jūrmalas namsaimnieks" valdes loceklis: "Apšaubīt drīkst. Tās viņu tiesības. Tai pašā laikā mēs esam gatavi pierādīt savus izdevumus, kas ieguldīti šajā mājā."

"Tautas balss" konsultējās ar juristu un noskaidroja, ka pašreizējam mājas apsaimniekotājam ir tiesības pieprasīt iztērēto summu, tomēr situācija nav tik bezcerīga. Jūrmalas domē "Tautas balsij" apsolīja meklēt abām pusēm pieņemamu izeju.

Gatis Truksnis, Jūrmalas domes izpilddirektors: "Piektdien mums ir pilnsapulce "Namsaimniekā". Mēs runāsim par to un mēģināsim rast risinājumu juridiski un palīdzēt cilvēkiem vieglāk atdalīties un kļūt patstāvīgiem."

Komentāri (1)
Svarīgākais
Uz augšu