Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bijušais Lielvārdes mērs parakstījis vekseli par 200 miljoniem eiro

BNS
Bijušais Lielvārdes mērs parakstījis vekseli par 200 miljoniem eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Nu jau bijušais Lielvārdes mērs Jānis Āboliņš parakstījis vekseli par 200 miljoniem eiro, norādīja Lielvārdes pašvaldības priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vita Volonte.

Viņa norādīja, ka šādu informāciju dome saņēmusi no Valsts kases.

«Pats Āboliņa kungs gan skaidro, ka tas nav aizdevums, taču man nav pamata neticēt Valsts kases sniegtajai informācijai,» sacīja Volonte.

Vekselis parakstīts ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju «Riverside HK Ltd».

Savukārt Āboliņš aģentūrai BNS skaidroja, ka nauda bijusi domāta nevis kā kredīts, bet gan depozīts Lielvārdes pašvaldības vajadzībām, lai vēlāk varētu piesaistīt līdzekļus attīstības projektu realizācijai.

«Mana kļūda bija tā, ka parakstīju šo līgumu par 200 miljoniem eiro, nesaskaņojot to ar domi. Tāpēc arī šķīros no mēra amata,» sacīja Āboliņš.

Uz jautājumu, kāpēc Lielvārdes pašvaldībai bija nepieciešams vekselis par tik lielu summu, Ābiliņš atbildēja: «Par mazāku summu tā kompānija vekseli nebija ar mieru izsniegt.»

Kā galvenos projektus, kam šādi Āboliņš bija plānojis piesaistīt līdzekļus Lielvārdes pašvaldības attīstībai, viņš minēja ceļu, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas attīstīšanu, kā arī Daugavas promenādes izveidi.

Jau ziņots, ka Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš atkāpies no amata. Pašvaldības deputāti otrdien vienbalsīgi atbalstīja Āboliņa atkāpšanos.

Pašvaldības deputāti arī lēma, ka Lielvārdes dome norobežojas no Āboliņa darījumiem ar Lihtenšteinā reģistrētu ārzonas kompāniju «Riverside HK Ltd», kā arī nolēma vērsties tiesībsargājošajās institūcijās, lai tās izvērtē situāciju pašvaldībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais