Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kārtējo reizi Latvijas skolēni piedalās Krievijā militāri politiskajā nometnē

LETA
Kārtējo reizi Latvijas skolēni piedalās Krievijā militāri politiskajā nometnē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 28

Kārtējo reizi astoņi jaunieši no Latvijas bija piedalījušies Krievijas rīkotajā militāri politiskajā nometnē «Sojuz», kurā notikušas ne vien fiziskās izturības un šaušanas mācības, bet arī informācijas kara apmācības un jaunā izlūka skola, ko vadījis Krievijas izlūkdienesta virsnieks.

Šogad nometne augusta beigās notikusi Kirgizstānā netālu no Isikula ezera. Uz to bija devusies Latvijas komanda «Lāčplēsis» Afganistānas kara veterāna Sergeja Īvana vadībā ar astoņiem skolniekiem no Latvijas, šodien vēsta laikraksts «Latvijas avīze».

«Mūsu jauniešu dalība ideoloģiski motivētā nometnē, kurā viņus apmāca Krievijas bijušie izlūkdienesta virsnieki un «Specnaz» karavīri, vispirms ir

apdraudējums pašiem jauniešiem un viņu nākotnei,»

uzskata aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Arī Drošības policija (DP) norādījusi, ka Latvijas jauniešu braukšana uz militarizētām un ideoloģiski orientētām nometnēm Krievijā, kur tiek aktīvi propagandētas Krievijas ģeopolitiskās intereses, rada ilgtermiņa riskus.

Vienlaikus DP atzīmē, ka šo nometņu apmeklēšana nav pretlikumīga. Tā esot vecāku atbildība, kuriem jāapzinās, ka jaunieši var kļūt par instrumentu citas valsts interešu īstenošanai Latvijā. «Pret atļautām, taču nevēlamām darbībām demokrātiskā sabiedrībā ir jāvēršas ar atbilstošiem instrumentiem, piemēram,

jāspēj ieinteresēt jauniešus par alternatīvām iespējām

Latvijā vai jāveic informatīvs un izglītojošs darbs skolās, no kurām jaunieši dodas uz šādām nometnēm,» uzsver DP.

Savukārt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) savā nostājā ir stingrāks un uzskata, ka drošības iestādēm būtu jāvēršas arī pret jauniešu vervētāju - Sergeju Īvanu, kā arī aicina Izglītības valsts inspekciju pievērst uzmanību skolām, kurās mācās nometnes dalībnieki. Skolas direktora atbildība esot, lai jaunieši skolās tiktu audzināti valstiskā garā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu