Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Decembra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Edijs Pālens / LETA

Gada pēdējā mēnesī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pasākumiem, lai gaišā un priecīgā noskaņā sagaidītu Ziemassvētkus, kā arī pavadītu jaukas ziemas brīvdienas kopā ar ģimenēm, draugiem vai kolēģiem.

Gada pēdējā mēnesī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pasākumiem, lai gaišā un priecīgā noskaņā sagaidītu Ziemassvētkus, kā arī pavadītu jaukas ziemas brīvdienas kopā ar ģimenēm, draugiem vai kolēģiem.

15.decembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 17:00 tiks svinēti ziemas saulgrieži. Muzeja apmeklētāji varēs liet un vēlēt laimes. Nākotni zīlēt un iet ķekatās. Izgatavot tradicionālos svētku rotājumus - puzurus. Iegādāties svētku dāvanas amatnieku tirdziņā. Svētkus noslēgt ar bluķa vilkšanu un sadedzināšanu, atbrīvojoties no visa ļaunā un atverot vārtus auglībai un pārticībai nākamajam gadam.

26.decembrī no plkst. 16:00 līdz plkst. 20:00 gaidīsim apmeklētājus Ziemas ballē. Priedes krogā varēs diet XX gs. 30. gadu dančus un nobaudīt «vien' maz' cūciņ'…».

No 26.decembra līdz 5.janvārim laikā no plkst. 15:00 līdz plkst. 20:00 Brīvdabas muzejs rotāsies gaismas spēlēs ziemas mijkrēslī. Ēkas un istabas tiks izgaismotas kā pasakā, kurā katrs varēs ielūkoties un redzēt, kā senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Būs iespēja saposties ķekatnieku maskās un fotografēties kamanās.

Decembrī Brīvdabas muzejs gaida jo īpaši pirmsskolas un skolas vecuma bērnus uz interaktīvo ekskursiju «Nu atnāca Ziemassvētki». Piesakoties iepriekš, bērni varēs liet laimītes, vizināties zirga mugurā, darināt puzurus un jautri pavadīt laiku aktīvās rotaļās, iepazīstot Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas senajā latviešu zemnieku sētā.

Ziemas sezonā katru dienu ir atvērta Kurzemes zemnieka sēta, kā arī «Lurķu» māja Kurzemes zvejniekciemā. Atsevišķas ēkas iespējams atvērt pēc apmeklētāju pieprasījuma.

Ziemassvētku brīvdienās, 24. un 25. decembrī, Brīvdabas muzejs būs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Muzeja apmeklējums 1.janvārī grupām jāpiesaka vismaz 5 dienas iepriekš.

Decembrī Priedes krogs gaidīs muzeja apmeklētājus ar gardām maltītēm sestdienās un svētdienās.

Sniegotā decembrī Brīvdabas muzejs piedāvās iespēju iznomāt slēpošanas inventāru un baudīt ziemas priekus, vizinoties ar slēpēm.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11. - 30.04.) 1.50 Ls/2.13 € pieaugušajiem, 1.00 Ls/1.42 € studentiem un pensionāriem, 0.50 Ls/0.71 € skolēniem, 3.00 Ls/4.27 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1-4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. Pie galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (1.00 Ls/1.42 €). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie rietumu vārtiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu