Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Notiks Latvijas Lūcijas konkurss

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Jau vairāk nekā divdesmit gadus Latvijā tiek svinēta no mūsu kaimiņvalsts Zviedrijas pārņemtā tradīcija - Lūcijas diena. Lūcijas fonds Latvija (LFL) sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā rīko ikgadējo konkursu par Latvijas Lūcijas titulu.

Ieinteresētām jaunkundzēm bija jāiesūta pieteikumi esejas formā ar pamatojumu, kādēļ viņas uzskata, ka ir cienīgas tikt izraudzītas par Latvijas Lūciju un nest gaismu dzīves grūtdieņiem arī vistumšākajās Latvijas vietās. Atlases otrā kārta notiks rīt, 11. decembrī, no 15 līdz 18 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) Lūcijas tradīciju gaisotnē, žūrijā piedaloties arī īpašai viešņai - Dziesmusvētku virsdiriģentei Airai Birziņai.

Pretendentes uz Lūcijas kroni dziedās, atbildēs uz jautājumiem par Lūcijas tradīciju un pamatos, kādēļ vēlas kļūt par šā gada Latvijas Lūciju. 17:30 sāksies Latvijas Lūcijas 2013 kronēšana. Meitenēm, kuras neiegūs Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par pavadonēm un doties gaismas vizītēs un labdarības izbraukumos kopā ar Lūciju.

Vairāk informācijas var iegūt, rakstot uz e-pasta adresi: info@lucijasfonds.org. Telefons izziņām 26983932. www.lucijasfonds.org

Par Lūcijas dienu

Lūcijas dienas svinēšana ir viena no skaistākajām tradīcijām Eiropā. 13. decembrī saskaņā ar Eiropas kristīgajām tradīcijām tiek svinēta Lūcijas diena. Lai arī tā nav oficiāla Adventes daļa, Svētās Lūcijas diena iezīmē Ziemassvētku sākumu, un tā nozīmē cerību un gaismu.

Lūcijas misija šajā laikā ir - nest gaismu, labestību,

kas tiek saistīta ar vārda «Lūcija» tulkojumu (no latīņu vārda «lux», «lucis» - gaisma). Arī Latvijā kopš 1991. gada tiek svinēta Lūcijas diena, kad par Latvijas pirmo Lūciju Doma baznīcā tika kronēta tagadējā Lūcijas Fonda dibinātāja Anna Buša. Par Lūciju izraudzītajai meitenei galvā tiek likts kronis ar degošām svecēm, un viņa gada vistumšākajā laikā dodas gaismas vizītēs, lai cilvēkiem simboliski nestu gaismu. Viņa, tērpusies baltās drānās, dodas pie dzīves grūtdieņiem, dzied un cienā ar kafiju un smalkmaizītēm Galvenais, kas tiek ņemts vērā Latvijas Lūcijas konkursā, - lai meitene tiešām ar savu būtību un izturēšanos izstarotu gaišumu. Tomēr Lūcijai un viņas pavadonēm ir vēlams prast dziedāt, jo

pēc kronēšanas meitenes dodas gaismas vizītēs

uz veco ļaužu pansionātiem, slimnīcām, pie bērniem, lai Ziemassvētku gaidās ar dziesmu nestu gaišumu sociāli visievainojamāko cilvēku grupām. Cita starpā šogad 13. decembra rītā Lūcija ar pavadonēm dosies uz P. Stradiņa slimnīcu iepriecināt slimniekus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu