Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Microsoft veicina atteikšanos no XP

FOTO: AP/Scanpix

Par vienu no skaidrākajiem mājieniem, ka Windows XP operētājsistēma nav vēlama un tās kalpošanas laiks faktiski ir beidzies, var uzskatīt Microsoft vadības paziņojumu, ka atbalsts, tātad nepieciešami atjauninājumi tiks gatavoti vēl "tikai" tūkstoš dienas jeb aptuveni trīs gadus.

"Windows XP ir bijuši lieli panākumi, un miljoniem datoru lietotāju par to ir pateicīgi. Taču nu ir laiks doties tālāk," savā blogā saka Microsoft pārdošanas komandas informācijas tehnoloģiju kopienas vadītājas Stīvens Rouzs un piebilst - operētājsistēmas drošībai atbalsts tiks pārtraukts pēc 1000 dienām; ielāpi tiks gatavoti līdz 2014. gada 8.aprīlim.

"Īsāk sakot, pēc šā datuma datori ar XP operētājsistēmu būs nedroši," norāda Rouzs. "Piedevām arī citi programmatūras ražotāji vairs neplāno pagarināt atbalstu XP, un tas nozīmē, ka dažādas aplikācijas pārstās darboties un drošības risku kļūs vēl vairāk."

Net Applications veiktie mērījumi liecina, ka patlaban Windows 7 tirgus daļa sasniedz 27%, taču

XP aizvien ir izplatītākā operētājsistēma ar 51% tirgus daļu personālo datoru vidū.

Ja pārmaiņu tempi nemainīsies, tad Windows 7 izplatība XP nepārspēs vēl līdz 2012. gada otrajam ceturksnim, norāda Computerworld.com. Var atzīmēt, ka vēl lielāks XP īpatsvars ir korporatīvajos datoros - 60%.

Pirmās norādes uz to, ka XP kalpošanas laiks pamazām beidzas, bija šā gada pavasarī, kad Microsoft izlaida interneta pārlūka Internet Explorer jaunāko, devīto versiju, kas darbojas tikai Vista un Windows 7 vidē, bet XP neatbalsta. Toreiz Microsoft vadība norādīja, ka XP nedarbosies arī citi gaidāmie pārlūki.

Tāpat var atzīmēt, ka Microsoft steidzina arī citu, pašu prāt, novecojušu produktu izskaušanu no ikdienas. Viens no tiem ir interneta pārlūka 6.versija, kuras izsvēpēšanai no pasaules datoriem pat seko speciāli izveidota interneta vietne www.ie6countdown.com. Saskaņā ar to IE6, spītējot lielajiem drošības caurumiem, ir visai izplatīts pārlūks. Piemēram, Ķīnā to izmanto 33,8% datoru, Indijā 10%, bet Saūda Arābijā - 6,6%. Par Latviju, lielāko daļu Āfrikas un daļu Dienvidamerikas www.ie6countdown.com informācijas nav, taču ir norādīts, ka, piemēram, Somijā un Norvēģijā IE6 daļa ir attiecīgi 0,7 un 0,4 procenti. Kopējā IE6 tirgus daļa pasaulē ir 10,7%.

Uz augšu
Back