S, 20.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lēmums aizliegt tirgot cigaretes tirgos bijis kļūdains

TVNET
Lēmums aizliegt tirgot cigaretes tirgos bijis kļūdains
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Pirms astoņiem gadiem pieņemtais aizliegums pārdot tabakas izstrādājumus tirgos nav attaisnojies. Pieaudzis vienīgi policijas darba apjoms ar kontrabandas cigarešu tirgotājiem un iekasēts mazāk nodokļu. Tāpēc Finanšu ministrija aicinājusi aizliegumu atcelt, tā šovakar vēstīja LNT ziņas.

Cigaretes pārdot tirgū aizliedza pirms astoņiem gadiem. Tagad Finanšu ministrija (FM) attapusies un secinājusi, ka šis lēmums bijis kļūdains, jo kontrabandas cigarešu apjomu tas nav mazinājis. Noticis tieši pretējais.

FM Muitas un akcīzes nodokļu nodaļas vadītāja Jolanta Krastiņa intervijā LNT ziņām atzīst: «Nelegālo tabakas izstrādājumu apritē tika konstatēts, ka ir tieši otrādi - tas ir veicinājis šādu produktu pieejamību. Mēs uzskatām, ka, atļaujot tirgot [cigaretes] tirgus teritorijā, šie tirgotāji tieši būs ieinteresēti kontrolēt, lai blakus nenotiktu nelegāla tirdzniecība.»

Doma ir vienkārša: tas, kurš ir nopircis licenci, ziņos par to, kuram tādas nav. Pēc FM datiem, katru gadu policija tirgos aiztur apmēram 300 nelegālos tirgotājus, kas piedāvā iegādāties nelegāli ne vien cigaretes, bet arī alkoholu.

Cigaretes viedo 80% no visa kontrabandas apjoma, kas ieplūst Latvijā.

Rīgas Centrāltirgus vadība ar nelegāliem pārdevējiem ikdienā cīnās gan ar apsardzes, gan ar pašvaldības policijas palīdzību. Taču, viņuprāt, labākais «ierocis» tomēr būtu godīga konkurence.

«Tā ir ļoti absurda situācija, ja viena metra attālumā no tirgus teritorijas ir atļauta tirdzniecība, bet tirgus teritorijā – nav atļauta tirdzniecība,» uzskata Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Kā informēja LNT ziņas, FM piedāvājums atcelt aizliegumu izsludināts valsts sekretāru sanāksmē. Tagad tas vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām.

Skatīt pievienoto video.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu