C, 29.09.2022.

Dānija izmeklē naudas atmazgāšanu "Danske Bank" Igaunijas filiālē

TVNET/LETA
Dānija izmeklē naudas atmazgāšanu "Danske Bank" Igaunijas filiālē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: CHRIS HELGREN / REUTERS

Dānijas prokuratūra veic izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu bankas "Danske Bank" Igaunijas filiālē, pirmdien paziņoja smago starptautisko ekonomisko noziegumu prokurors Mortens Nīlss Jakobsens.

Viņš teica, ka izmeklētājiem ir "dialogs ar vairākiem ārzemju partneriem" un jau savākts "nozīmīgs daudzums izmeklēšanas materiāla". Jakobsens nesniedza sīkāku informāciju.

Par naudas atmazgāšanu "Danske Bank" Igaunijas filiālē kriminālizmeklēšanu veic arī Igaunijas prokuratūra.

Ziņu aģentūra "Bloomberg" jūlija sākumā vēstīja, ka "Danske Bank" Igaunijas filiāle varētu būt izmantota, lai atmazgātu līdz septiņiem miljardiem eiro, kas ir vairāk nekā divkārt salīdzinājumā ar sākotnēji uzskatīto apjomu un tādējādi ir viens no lielākajiem naudas atmazgāšanas gadījumiem Eiropā.

Dānijas finanšu uzraudzības iestāde pagājušajā gadā veica izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai "Danske Bank" ievēro noteikumus par transakciju uzraudzību nolūkā atklāt naudas atmazgāšanu. Uzraudzības iestāde konstatēja, ka "Danske Bank" filiāle Igaunijā nav laikus veikusi pasākumus naudas atmazgāšanas riska samazināšanai, un izteica "Danske Bank" par to aizrādījumu.

Septembrī "Danske Bank" paplašināja izmeklēšanu par savas Igaunijas filiāles klientiem un to transakcijām no 2007. līdz 2015.gadam.

Igaunijas un starptautiskie mediji ziņojuši, ka no 2012.gada līdz 2014.gadam veiktas transakcijas no Igaunijas bankām uz Azerbaidžānas uzņēmumiem aptuveni 2,9 miljardu ASV dolāru apmērā, un pastāv iespēja, ka šajā laika posmā varētu būt īstenota naudas atmazgāšana un kukuļdošanas starpniecība. Nauda tērēta luksusa precēm, kā arī kukuļiem Eiropas politiķiem, kas Eiropas Savienībā lobējuši Azerbaidžānas intereses un bloķējuši rezolūcijas, kurās nosodīti cilvēktiesību pārkāpumi Azerbaidžānā.

Savukārt Parīzes Augstā tiesa oktobrī sāka izmeklēšanu saistībā ar aizdomām, ka caur "Danske Bank" Igaunijas filiāli no 2008. līdz 2011.gadam notikusi naudas atmazgāšana. Dānijas laikraksts "Berlingske" ziņoja, ka šī izmeklēšana ir saistīta ar tā dēvēto Sergeja Magņitska lietu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu