VID aicina nestrādājošos pensionārus pagaidām neiesniegt gada ienākumu deklarācijas

Pensionāri Vērmaņdārzā

FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina nestrādājošos pensionārus pagaidām neiesniegt gada ienākumu deklarācijas, informē VID. 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) kļūdainas datu apstrādes rezultātā ir nosūtījusi neprecīzus datus par pensiju saņēmējiem ieturēto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Rezultātā, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, pensionāriem ir nepamatoti aprēķināta nodokļu piemaksa.

Tāpēc VID aicina nestrādājošos pensionārus nogaidīt ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības jeb parāda samaksu. Līdzko VID saņems no VSAA precizētos datus, tiks veikts pārrēķins un dienests par to informēs arī publiski.

Saskaņā ar VSAA sniegto informāciju, 6098 pensiju saņēmējiem sistēmā uzrādījušies lielāki ienākumi un, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, pensionāriem ir nepamatoti aprēķināts nodoklis, kas būtu jāpiemaksā. Saskaņā ar VSAA sniegto skaidrojumu, kļūdaini dati iesniegti par tiem pensijas saņēmējiem, kuriem 2018.gadā tika pārrēķināts pensijas vai piemaksas apmērs.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka iedzīvotājiem šo VSAA kļūdaino aprēķinu dēļ nav jācieš un viņiem nebūs nepamatoti jāšķiras no saviem līdzekļiem.

"VSAA ir jātiek skaidrībā, kā šāda kļūme varēja rasties, un jāiesniedz VID precizēti dati. Kolīdz tas būs izdarīts, mēs iedzīvotājiem nodrošināsim objektīvu informāciju," pauda Jaunzeme.

Tiklīdz VID saņems no VSAA precizētos datus, dienests veiks šīm personām nodokļu pārrēķinu, balstoties uz patieso informāciju. Visos gadījumos, kad nodokļu parāds nestrādājošiem pensionāriem izrādīsies aprēķināts nepamatoti un cilvēks to jau būs iemaksājis valsts budžetā, VID veiks pārrēķinu, informēs personu par tā rezultātiem un atmaksās neprecīzo VSAA datu dēļ nepamatoti sarēķināto summu.

VID atgādināja, ka tie nestrādājošie pensionāri, kuri saņem tikai pensiju, gada ienākumu deklarāciju sniedz brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par ārstniecības pakalpojumiem, ziedojumiem u.c., un šādā gadījumā termiņš gada ienākumu deklarācijas iesniegšanai ir līdz pat 2022.gada 16.jūnijam.

Uz augšu