Ģimenes skandālista mājā Ventspils novadā policija konstatē ieroču nevērīgu glabāšanu un nelegālu alkoholu

Valsts policijas darbinieki; ilustratīvs foto.

FOTO: Valsts policija/Facebook

Ģimenes skandālista mājā Ventspils novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonas konstatējušas ieroču nevērīgu glabāšanu un nelegālu alkoholu ievērojamā apjomā, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušajā nedēļā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Ventspils novadā kādā īpašumā vīrietis, ar instrumentiem bojājot īpašuma durvis, cenšas iekļūt dzīvesvietā.

Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, noskaidrots, ka sieviete jau laikus pamanījusi, ka viņas vīrs ar instrumentiem rokās dodas mājas virzienā un uz viņas brīdinājumiem, ka tiks izsaukta policija, viņš nereaģēja. Sieviete izdzirdējusi urbšanai līdzīgu troksni un sapratusi, ka vīrietis cenšas iekļūt īpašumā.

Sieviete Valsts policijai paskaidroja, ka viņa baidījusies, ka vīrietis pret viņu pielietos fizisku vardarbību, jo kas tāds jau iepriekš ir noticis. Uz vietas tika pieņemts lēmums par nošķiršanu - netuvoties īpašumam.

Taču likumsargi īpašumā konstatēja vēl citus pārkāpumus - nevērīgu ieroču glabāšanu. Konstatēts, ka vīrietis ieročus glabāja seifā, taču tas nebija aizslēgts un munīcija atradās nevis seifā, bet gan dažādās vietās īpašumā, kur tai viegli varēja piekļūt citas personas. Tādējādi vīrietis nenodrošināja tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu ieroču un munīcijas nokļūšanu nepiederošu personu rokās.

Saskaņā ar Ieroču aprites likuma 35.panta punktu, fiziska persona ieroča atļaujā norādīto šaujamieroci, tā maināmās būtiskās sastāvdaļas, munīciju un tās sastāvdaļas, kā arī lielas enerģijas pneimatisko ieroci glabā ieroča atļaujā norādītajā adresē slēgtā metāla seifā, metāla skapī (metāla kastē) vai rūpnieciski ražotā speciāli šaujamieroča glabāšanai paredzētā cita materiāla seifā, nodrošinot tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu ieroča, tā maināmo būtisko sastāvdaļu, munīcijas un tās sastāvdaļu nokļūšanu nepiederošu personu rokās.

Pašlaik Valsts policijā par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 700 eiro vai atņem šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena līdz trim gadiem, konfiscējot ieroci, šaujamieroča munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

Tāpat īpašumā tika konstatēta nelegālā alkohola izgatavošanas iekārta un aptuveni 144 litri nelegālais alkohols. Pašlaik Valsts policijā par šo faktu ir uzsākts kriminālprocess par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu un glabāšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Kriminālprocesā vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Uz augšu