ASV piekrīt atcelt muitas tarifus Kanādas un Meksikas tēraudam un alumīnijam

AS "Liepājas metalurgs" šķirņu tērauda velmēšanas cehs. Ilustratīvs attēls FOTO: Evija Trifanova / LETA

ASV piektdien piekrita atcelt divu dienu laikā visus muitas tarifus, kas pērn tika noteikti Kanādas un Meksikas tērauda un alumīnija importam, un šis lēmums norāda uz atkusni vēsajās attiecībās starp ASV un kaimiņvalstīm.

Šī tarifu atcelšana notiek laikā, kad ASV ir pastiprinājušas savu tirdzniecības karu ar Ķīnu un meklē sabiedrotos.

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo sacīja, ka šie tarifi ir bijuši "nozīmīgi šķēršļi" Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības līguma (NAFTA) atjauninātā varianta noslēgšanai, un pauda optimismu, ka šī līguma noslēgšana tagad var virzīties uz priekšu.

"Šie tarifi kaitēja strādniekiem un patērētājiem abās robežas pusēs," teica Trudo un piebilda, ka tiem "nebija jēgas".

Kanāda un Meksika vienojās atcelt visus pretpasākumus, kas noteikti pret ASV, paziņoja Kanādas un Meksikas valdības.

Kanāda bija aplikusi ar muitas nodevām tādas ASV preces kā viskiju un kečupu, un pretpasākumi ietekmēja arī lauksaimniecību. ASV puse paziņoja, ka to atcelšana būs "lieliska ziņa" ASV lauksaimniekiem.

"Es ar prieku paziņoju, ka mēs nupat esam panākuši vienošanos ar Kanādu un Meksiku, un mēs pārdosim mūsu produkciju uz šīm valstīm bez tās aplikšanas ar tarifiem vai lieliem tarifiem," paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

Tramps, runājot Vašingtonā, pauda cerību, ka "Kongress ātri apstiprinās USMCA," kā viņš parasti dēvē atjaunināto NAFTA, kuru pērn parakstīja valstu līderi, bet kam vēl nepieciešams apstiprinājums no likumdevēju puses.

ASV viceprezidents Maiks Penss sacīja, ka viņš dosies uz Otavu, lai 30.maijā tiktos ar Trudo.

Uz augšu
Back