ASV un Meksika panāk vienošanos par migrāciju, tarifu noteikšana atlikta

Donalds Tramps FOTO: Reuters/ScanPix

ASV prezidents Donalds Tramps piektdienas vakarā paziņoja, ka ASV un Meksika ir panākušas vienošanos par migrāciju, tāpēc ASV muitas tarifu noteikšana Meksikas preču importam ir "atlikta uz nenoteiktu laiku".

"Es ar prieku jūs informēju, ka Amerikas Savienotās Valstis ir panākušas parakstītu vienošanos ar Meksiku. ASV tarifu noteikšana pret Meksiku, kuru bija paredzēts īstenot pirmdien, līdz ar to tiek atlikta uz nenoteiktu laiku," Tramps paziņoja tviterī.

"Meksika savukārt ir piekritusi veikt stingrus pasākumus, lai ierobežotu Migrācijas uzplūdu caur Meksiku uz mūsu Dienvidu Robežu. Tas tiek darīts, lai lielā mērā samazinātu vai likvidētu Nelegālo Imigrāciju no Meksikas puses uz Savienotajām Valstīm," tvītoja Tramps.

Tramps nāca klajā ar šo paziņojumu, beidzoties trīs dienas ilgām sarunām starp abām valstīm ASV Valsts departamentā, kurās Vašingtona pieprasīja skarbu vēršanos pret Centrālamerikas migrantiem un vienošanos pieņemt viņu patvēruma lūgumus Meksikas teritorijā.

Tramps bija plānojis no 10.jūnija noteikt visam Meksikas preču importam 5% muitas tarifu, kā arī nākamo mēnešu laikā to pakāpeniski palielināt, līdz tas oktobrī sasniegtu 25%. Šis tarifs smagi ietekmētu Meksikas ekonomiku, jo 80% no visa Meksikas eksporta ir uz ASV.

"Tarifu piemērošana no ASV puses pirmdien nenotiks. Pateicoties visiem cilvēkiem, kas ir mūs atbalstījuši, parādot Meksikas diženumu," tviterī ierakstīja Meksikas ārlietu ministrs Marselo Ebrards.

Uz augšu
Back