Regulatori nosaka ierobežojumus "Airbus A220" dzinēju jaudai

FOTO: Reuters / Scanpix

Pēc vairākiem incidentiem ar  lidmašīnu "Airbus A220" dzinējiem Kanādas un Eiropas gaisa satiksmes drošības regulatori paziņojuši, ka laineri "Airbus A220" lielā augstumā nedrīkst izmantot dzinējus ar pilnu jaudu.

Kanādas regulators "Transport Canada" nedēļas nogalē publicēja lidojumderīguma direktīvu, un pirmdien to pārpubliskoja arī Eiropas Aviācijas drošības pārvalde (EASA), dodot rīkojumu aviokompānijām, kas veic lidojumus ar šīm lidmašīnām, augstumā virs 8,8 kilometriem nepārsniegt 94% no to dzinēju maksimālās jaudas.

Šāda direktīva izdota pēc vairākiem incidentiem, kad Kanādas aviokompānijas "Air Canada" izmantotajām lidmašīnām "Airbus A220"  lidojumu laikā izslēdzās dzinēji.

Tāpat līdzīgi incidenti konstatēti Vācijas aviosabiedrības "Lufthansa" Šveices meitasuzņēmuma "Swiss" lidojumos ar "Airbus A220". Vienā no "Swiss" lidojumiem virs Francijas pat atdalījās dzinēja detaļas, bet pēc incidentiem septembrī un oktobrī tā pārtrauca visus lidojumus ar šīm lidmašīnām, kamēr tām tika veiktas pārbaudes.

Šo lidmašīnu izstrādāja  Kanādas lidmašīnu un vilcienu ražošanas uzņēmums "Bombardier", taču tas nespēja iegūt pietiekami daudz pasūtījumu šiem laineriem. 2017.gadā  akciju vairākumu "Bombardier" "CSeries" programmā ieguva Eiropas aviobūves uzņēmums "Airbus". Savukārt pērn "Airbus" pārdēvēja "Bombardier" "C-Series" lidmašīnas par "Airbus 220".

Lidojumus ar lidmašīnām "Airbus A220-300"  veic arī Latvijas lidsabiedrība "airBaltic".

Uz augšu
Back