Francija sola spēcīgu ES pretreakciju, ja ASV noteiks jaunus muitas tarifus

FOTO: Reuters / Scanpix

 Francijas ekonomikas ministrs Bruno Lemērs otrdien solīja Eiropas Savienība (ES) spēcīgu pretreakciju, ja ASV noteikts jaunus muitas tarifus Francijas precēm.

"Mēs vakar sazinājāmies ar ES, lai pārliecinātos, ka Eiropa īstenos spēcīgu pretreakciju, ja ASV noteiks jaunus tarifus," intervijā radiostacijai "Radio Classique" norādīja Lemērs.

Ministrs sacīja, ka ASV izteiktie draudi nav pieņemami.

ASV pirmdien draudēja noteikt muitas tarifus līdz 100% Francijas precēm 2,4 miljardu ASV dolāru vērtībā, atbildot uz digitālo pakalpojumu nodokli, kuru ASV uzskata par diskriminējošu.

Francijas vīni un sieri ir to preču sarakstā, kuriem jau no janvāra vidus var tikt noteikti šie tarifi.

ASV Tirdzniecības pārstāvja birojs ir konstatējis, ka Francijā pieņemtais digitālo pakalpojumu nodoklis ir diskriminējošs pret tādām ASV tehnoloģiju kompānijām kā "Google", "Apple", "Facebook" un "Amazon".

ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laitaizers brīdināja, ka Vašingtona apsver paplašināt šo izmeklēšanu uz līdzīgiem nodokļiem Austrijā, Itālijā un Turcijā.

Francijā šogad tika pieņemts digitālo pakalpojumu nodoklis 3% apmērā no kompāniju, kas sniedz šādus pakalpojumus Francijas patērētājiem, kopējiem gada ieņēmumiem. Tas attiecas uz kompānijām, kuru globālais gada apgrozījums pārsniedz 750 miljonus eiro, bet gada ieņēmumi Francijā pārsniedz 25 miljonus eiro.

Uz augšu
Back