Sv, 14.08.2022.

Video: nakts melnumā Centrāltirgus gatavojas kiosku demontāžai

TVNET/LETA
Video: nakts melnumā Centrāltirgus gatavojas kiosku demontāžai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Gints Bāliņš/TVNET

Otrdienas agrā rītā Rīgas Centrāltirgū, Gogoļa ielas laukumā, esošo tirdzniecības kiosku demontāža vēl nenotiek, toties tie ir norobežoti ar metāla žogu. Kā novēroja portāls TVNET, žogs  tika uzsliets  ap pusnakti.

Teritorijā redzams viens demontāžas ekskavators. Spriežot pēc informācijas uz norobežojošā žoga, demontāžu veiks SIA "Baltic Demolition Group".

Iekšpus žogam esošie kioski un tirdzniecības vietas ir tukšas, tomēr apkārt valda nekārtība - teritorijā mētājas kastes, kartoni, tukši plastmasas maisi un citas lietas.

Kā vēstīts, 28.novembrī Rīgas Centrāltirgus vadība uzteica līgumu SIA "Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā", kura pārvaldītajā teritorijā dažas nedēļas iepriekš notika vērienīga Valsts policijas organizēta kontrabandas apkarošanas operācija.

Vienlaikus Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, šajā teritorijā esošie kioski jau vairāk nekā 12 gadus tur atrodas nelikumīgi.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji solījuši sākt tirdzniecības kiosku demontāžu, ja līdz pirmdienas pusnaktij teritorijas nomnieks "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" nebūs veicis demontāžu pats.

Saskaņā ar līguma uzteikumu uzņēmumam Gogoļa ielas pusē esošā teritorija bija jāatbrīvo līdz 14.janvārim. Vēl pirmdien nomniekam bija likumīgas tiesības tur atrasties un nodarboties ar tirdzniecību.

"Tirdzniecības nama Latgales priekšpilsētā" valdes loceklis Armands Veinbergs atzina, ka uzņēmums neplāno demontēt tirdzniecības kioskus un apsver iespēju vērsties tiesā, ja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji demontāžu sāks paši, jo nomnieks savas līguma saistības esot pildījis.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka "Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā" dibināts 1991.gadā un pieder trim privātpersonām - Viktoram Baklaginam, Zanei Vilcānei un Radmilai Orlovai, kura ir norādīta kā uzņēmuma patiesā labuma guvēja. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 300 754 eiro apgrozījumu un 80 576 eiro peļņu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu