"Elektrum": Likuma izmaiņas veicinās saules enerģijas izmantošanu Latvijā

FOTO: AFP / Scanpix

Lielākais saules paneļu tirgotājs Latvijā "Elektrum" uzskata, ka izmaiņas Elektroenerģijas tirgus likumā veicinās iedzīvotāju izvēli par labu šī atjaunīgā enerģijas resursa izmantošanai, portāls TVNET uzzināja uzņēmumā. 

Pagājušajā nedēļā apstiprinātās izmaiņas atvieglo saules paneļu uzstādīšanas kārtību un saīsinās to atmaksāšanās laiku. Baltijas valstīs "Elektrum" ir uzstādījis vairāk nekā 9000 saules paneļu.

Lai arī kopumā saules paneļu uzstādīšanai izsniegto atļauju skaits Latvijā audzis, pārsniedzot 700 robežu, tomēr saules enerģijas izmantošanai joprojām ir liels potenciāls. Latvenergo tirdzniecības zīmols "Elektrum" kopš ienākšanas saules paneļu tirgū Latvijā 2017. gadā ir strauji kļuvis par līderi, jo katra 3. mājsaimniecība, kas uzstādījusi saules paneļus, tos iegādājusies no "Elektrum".

Līdz šim klientu izvēli ietekmējošs faktors bija spēkā esošais regulējums, kura dēļ saskaņošanas process aizņēma 3 mēnešus, kā arī tas, ka par atpakaļ saņemto elektroenerģiju bija jāmaksā OIK mainīgā daļa.

Toties līdz ar Saeimas pagājušajā nedēļā apstiprinātām likuma izmaiņām saules paneļu uzstādīšanas saskaņošanas process kļūs divas reizes ātrāks, jo mikroģenerācijas klientiem ar jaudu līdz 11,1 kW nebūs nepieciešams saņemt atļauju. Tāpat jaunās izmaiņas nosaka arī to, ka par saražoto, tīklā nodoto un atpakaļ saņemto elektroenerģiju saules paneļu klientiem nebūs jāmaksā OIK mainīgā daļa. Jaunie nosacījumi stājas spēkā ar 2020. gada 1. aprīli.

"Esam pārliecināti, ka likuma izmaiņas vēl vairāk veicinās Latvijas iedzīvotāju interesi par saules enerģijas izmantošanu, jo tās potenciāls Latvijā ir augsts un līdz ar tehnoloģiju attīstību tas tikai palielināsies. Cerams, ka mēs drīzā nākotnē varēsim sasniegt Lietuvas rādītājus, kur ir ļoti spēcīgs atbalsta mehānisms, kas veicinājis arī "Elektrum" saules paneļu eksporta rezultātus," saka AS "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Viņa vērtējumā tas, ka "Elektrum" nodrošināja visu saskaņošanas un uzstādīšanas procesu klienta vietā un uzticamība ir galvenie veiksmīgas darbības iemesli Baltijā. 

Uz augšu
Back