Linkaits: Jūrniecības nozarei nepieciešami labākie speciālisti

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas ekonomikai jūrniecības nozare ir svarīga, tāpēc jūrniecības nozarei nepieciešami labākie speciālisti, apmeklējot Latvijas Jūras akadēmiju, pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Satiksmes ministra padomniece komunikāciju jautājumos Ilze Salna aģentūru LETA informēja, ka Linkaits apmeklēja Latvijas Jūras akadēmiju un tikās ar tās vadību un studentu pašpārvaldes pārstāvjiem. Apmeklējuma laikā satiksmes ministrs norādīja, ka Latvijas ekonomikai jūrniecības nozare ir svarīga, tāpēc nozares izglītībai arvien ir un būs būtiska nozīme. 

"Latvijas Jūras akadēmijas studenti ir pieprasīti darba tirgū. Augstskolas vadībai ir ambiciozi attīstības plāni, un tagad jāpieliek visas pūles, lai nākotnes vīzijas īstenotu. Tai skaitā jāturpina piesaistīt ārējais finansējums zinātnes darbībai un jāstiprina starptautiskā sadarbība, ko augstskola jau dara," uzsvēra Linkaits.

Satiksmes ministrs tikšanās laikā iepazinās ar augstskolas studiju un pētniecības darba virzieniem, kas galvenokārt saistīti ar inovatīviem inženiertehniskiem risinājumiem un kuģošanas digitalizāciju, kā arī Latvijas jūrniecības vēsturi. Studiju un pētniecības procesā uzmanība tiek veltīta arī nozares tautsaimniecības aspektiem - ostu pārvaldībai, efektivitātei, veiktspējas un konkurētspējas attīstības jautājumiem.

Uz augšu
Back