Austrijas iedzīvotāji pēdējās dienās pastiprināti izņēmuši skaidru naudu

FOTO: Reuters / Scanpix

Austrijā, kas cīņā pret Covid-19 ieviesusi stingrus ierobežojumus, iedzīvotāji pēdējās dienās pastiprināti izņēmuši skaidru naudu no bankomātiem.

Austrijas Nacionālā banka pirmdien centās kliedēt pilsoņu satraukumu, apliecinot, ka "Austrija ir spējīga adekvātā veidā atbildēt uz pieprasījumu pēc skaidras naudas".

Austrijas Nacionālās bankas vadītājs Roberts Holcmans preses konferencē Vīnē atklāja, ka pēdējo dienu laikā cilvēki Austrijā izņēmuši divas līdz trīs reizes vairāk skaidras naudas nekā parastos 200 miljonus eiro dienā.

Austriešiem tuvākajās dienās nebūs viegli iztērēt savas eiro banknotes, jo lielākā daļa veikalu valstī koronavīrusa dēļ ir slēgti un policija uzrauga, vai tiek ievēroti cilvēku pārvietošanās ierobežojumi.

Valstī aizliegts pulcēties vairāk par pieciem cilvēkiem un pamest mājas ļauts tikai svarīgu iemeslu dēļ, tostarp lai dotos uz darbu un veikalu pēc pirmās nepieciešamības precēm. Atļautas arī pastaigas vienatnē vai kopā ar cilvēkiem, ar kuriem tiek dalīts mājoklis.

Austrijā slēgtas skolas, restorāni, spēļu laukumi, kultūras iestādes, sporta klubi, un daudzi iedzīvotāji pieļauj, ka ierobežojošie pasākumi varētu tikt pastiprināti vēl vairāk.

Covid-19 gadījumu skaitam pietuvojoties 1000, Austrijas finanšu ministrs Gernots Blūmels pirmdien paziņoja, ka valdība palielinās koronavīrusa krīzes ekonomikas atbalsta paketi no četriem līdz sešiem miljardiem eiro.

"Unicredit Bank Austria" analītiķi prognozē, ka Covid-19 dēļ Austrijas ekonomika šogad saruks par 0,6%, nevis piedzīvos 1% izaugsmi, kā tika prognozēts iepriekš.

Uz augšu