Epidemiologs: Cilvēku karantīna viesnīcās nebūtu ieteicama

SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 laikā cilvēku pašizolācija viesnīcās nebūtu ieteicama, otrdien preses konferencē uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš atzina, ka šis jautājums ir interesants un, ja ir pieprasījums, tad šajā situācijā būtu arī piedāvājums.

Tomēr, atsaucoties uz Pasaules Veselības organizācijas secināto, izvērtējot viesnīcas, kur bija noticis vīrusa izplatīšanās process, speciālists uzsvēra, ka nav gūti pierādījumi, ka šajos gadījumos drošības pasākumi būtu organizēti tikpat labi kā, piemēram, slimnīcā, kur personāls ir apmācīts un ir izslēgts kontakts ar darbiniekiem, kuri piegādā pārtiku, vai apkopējiem, kuri uzkopj istabas. "Pašreiz drīzāk varam pateikt, ka tā prakse nebūtu atbalstāma," viņš teica.

Perevoščikovs sacīja, ka, izvērtējot visus drošības apsvērumus šādās vietās, sociālās distancēšanās pasākumi nebūtu organizēti tikpat labi kā mājās, turklāt jāņem vērā potenciālais kontakts ar darbiniekiem.

Ieteikumi rīcībai COVID-19 infekcijas slimnieka ģimenes locekļiem

Jau ziņots, ka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis aģentūrai LETA sacīja, ka, ņemot vērā nepieciešamību pašizolēties saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanu, viens no risinājumiem varētu būt viesnīcu numuriņu piedāvāšana tiem, kuri šajās dienās atgriežas no ārvalstīm.

Sociālajos tīklos, tostarp, "Facebook" un "Twitter" izplatīts aicinājums atsaukties viesnīcas, kas būtu gatavas brīvprātīgi uzņemt cilvēkus, kuriem ir nepieciešama pašizolācija. Viesnīcu numuriņiem ir jābūt slēdzamiem, ar atsevišķu sanmezglu.

Pinnis apstiprināja, ka viņš ir informēts par šādu iniciatīvu, uzsverot, ka tam ir jāparedz konkrēti noteikumi, lai pasargātu viesnīcu personālu no iespējamās saslimšanas. Kā atzīmēja Pinnis, iniciatīvas mērķis varētu būt kā risinājums tiem, kuri tikko atgriezušies no slimības skartajām valstīm. Lai pasargātu savus ģimenes locekļus, īpaši tos, kuri ir riska grupā, tiek apsvērta iespēja piedāvāt šiem cilvēkiem iespēju pašizolēties viesnīcās.

Video: vai grūtniece var nodot Covid-19 bērnam?

Uz augšu