Interneta tīkla kapacitāte ir pietiekama, nodrošinot masveida attālinātu strādāšanu

Ilustratīvs foto.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Aizvadot pirmo attālināto mācību un strādāšanas nedēļu, interneta tīkla kapacitāte ir pietiekama un spēj izturēt masveida slodzi, aģentūrai LETA pastāstīja telekomunikācijas uzņēmumi.

"Bite Latvija" pārstāve Una Ahuna-Ozola pastāstīja, ka kopš ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas balss sakariem pieaugums ir 70% apmērā, taču nedēļas laikā pieaugums ir mērāms 20% apmērā, savukārt tīkla pieaugums ir 25%. Brīvdienās tīkla noslogojums krītas.

Ahuna-Ozola sacīja, ka vislielākā zvanu intensitāte novērota rīta pusē un vakarā. Dienas laikā intensitāte izlīdzinās.

Tāpat Ahuna-Ozola atzīmēja, ka līdz šim tīkls spēj izturēt lietotāju slodzi un nav konstatētas nekādas būtiskas problēmas.

"Tele2" pārstāvis Oskars Fīrmanis norādīja, ka arī "Tele2" tīkls nav novērojis būtiskas problēmas tīklā. Viņš papildināja, ka patlaban novērots, ka tirdzniecības centros datu patēriņš ir krities par 50-60%.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka tīkls ir noslogotāks nekā pirms ārkārtējā stāvokļa, taču patlaban "Tele2" dati liecina, ka balss sakariem pieaugums ir par 40%, bet datiem - 20%.

"Latvijas mobilā telefona" (LMT) preses sekretāre Elīna Lidere sacīja, ka tīkla slodze šajā pirmajā attālināto mācību nedēļā palielinājās, taču tā kā LMT mobilizējis papildu resursus tīkla kapacitātes palielināšanai, ar slodzi tiek galā.

Viņa atzīmēja, ka LMT speciālisti turpina monitorēt tīkla darbību visu diennakti, tā skaitā, arī brīvdienās, lai sekotu līdzi tīkla veiktspējai un nodrošināti tīkla darbības nepārtrauktību visā Latvijā.

"Joprojām atgādinām, ka sakaru pakalpojumi krīzes situācijās ir kritiski nepieciešama mediķiem, policistiem un citiem ārkārtas stāvoklī esošajiem dienestiem. Līdz ar to aicinām lieki netērēt resursus, ja tas nav nepieciešams," viņa aicināja.

"Tet" sabiedrisko attiecību un korporatīvās daļas direktore Lāsma Trofimova sacīja, ka arī pirmajā skolas nedēļā "Tet" interneta tīkla darbība ir bijusi tikpat stabila un nepārtraukta kā iepriekš - tīkla noslodze nav augusi, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, kad bija redzams straujākais datu pārraides pieaugums.

Jau ziņots, ka no pirmdienas mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.

Valdība nolēma sākot ar 13.martu mācības skolās un augstskolās organizēt attālināti. Pagājušajā nedēļā bija pavasara brīvlaiks un mācības skolās atsāksies pirmdien.

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Uz augšu