Kolektīvo atlaišanu veikuši vēl divi uzņēmumi; bezdarbnieku skaits trīs dienās audzis par tūkstoti

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Par kolektīvajām atlaišanām ziņojuši vēl divi uzņēmumi, kamēr bezdarbnieku skaits pēdējo trīs dienu laikā pieaudzis par aptuveni 1011, kopumā sasniedzot 72 681, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Līdz šim tika ziņots par kopumā 32 darba devēju paziņojumiem par kopumā 4702 darbinieku kolektīvajām atlaišanām, tomēr tagad vēl divi uzņēmumi ir pieteikuši savu darbinieku plānoto atbrīvošanu, tādējādi kopskaitā kolektīvajai atlaišanai pieteikti 4749 darbinieki.

Pēc NVA datiem, starp nozarēm, kurās plānotas kolektīvās atlaišanas, ir transports un uzglabāšana, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbība, izmitināšana un ēdināšanas pakalpojumi, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, atkritumu apsaimniekošana un sanācija, apstrādes rūpniecība, operācijas ar nekustamo īpašumu, māksla, izklaide un atpūta, profesionālie, zinātniskie un tehniskie pakalpojumi, mežsaimniecība, finanšu un apdrošināšanas darbības, kā arī informācijas un komunikācijas pakalpojumi.

Pēdējo trīs dienu laikā arī novērojams pieaugums kopējā NVA reģistrēto bezdarbnieku skaitā. Vēl 27.aprīlī NVA ziņoja, ka bezdarbnieku skaits valstī kopš aprīļa sākuma pieaudzis par 10 143, savukārt ceturtdien NVA informē, ka aprīlī šāds statuss piešķirts jau kopumā 11 154 iedzīvotājiem.

Tomēr pēdējo dienu laikā krasi pieaudzis arī kopējais NVA reģistrēto vakanču skaits. Aģentūras dati liecina, ka aprīlī kopumā reģistrētas 4517 jaunas vakances, lai gan vēl 27.aprīlī tika ziņots par 3573 NVA reģistrētām darbavietām. Piedzīvojot šādu kāpumu jaunu vakanču skaitā, pirmo reizi teju mēneša laikā ir pieaudzis NVA reģistrēto brīvo darbavietu kopskaits.

Jau vēstīts, ka Latvijā šogad marta beigās reģistrētā bezdarba līmenis sasniedza 6,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

2020.gada marta beigās NVA bija reģistrēti kopumā 61 926 bezdarbnieki, kas ir par 3679 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 58 247 bezdarbnieki.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, NVA atcēlusi klātienes pasākumus, tomēr pašreiz visiem bezdarba riskam pakļautajiem darbiniekiem aģentūra piedāvā informāciju par brīvajām darba vietām un aktuālo situāciju darba tirgū, informāciju par NVA pakalpojumiem un pieteikšanos bezdarbnieka statusam, saziņas iespējas ar potenciālajiem darba devējiem, kā arī karjeras konsultanta atbalstu darba meklēšanas jautājumos.

Uz augšu
Back