"airBaltic" prognozē, kad varētu sasniegt pērnā gada līmeni

"airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" 2019.gada finanšu rādītājus varētu atkal sasniegt 2023.gadā, šodien vebinārā prognozēja lidsabiedrības valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.

Viņš skaidroja, ka "airBaltic" ir gatava atsākt lidojumus, tiklīdz tas tiks atļauts, pirmajā dienā sākot lidojumus kaut ar vienu lidmašīnu, pēc tam pievienojot pa vienai klāt. Lidsabiedrība veiks reisus uz galamērķiem, kur tas būs atļauts, pamazām papildinot maršrutu klāstu.

Gauss arī pastāstīja, ka pašreiz rezervāciju apjoms ir samērā mazs, bet ir prognozējams, ka, līdzko būs zināms konkrēts datums, kad lidojumi būs atļauti, rezervāciju apjomi pieaugs. Viņš skaidroja, ka pagājušā nedēļā, kad izskanēja ziņas, ka lidojumus varētu atsākt no 13.maija, rezervāciju apjoms uzreiz pieauga.

"airBaltic" vadītājs stāstīja, ka 2019.gada līmeni lidsabiedrība varētu sasniegt 2023.gadā. "Mēs ticam, ka krīze varbūt vēl nebūs beigusies, bet "airBaltic" būs spējīgs lidot tādā apjomā kā pērn," teica Gauss.

Jau ziņots, ka "airBaltic" reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 256,473 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Pēc provizoriskiem datiem, uzņēmuma apgrozījums pērn bija 508,955 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 23%, bet uzņēmums cieta zaudējumus 7,7 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.

Uz augšu
Back