Sākts kriminālprocess par aplokšņu algu izmaksām kādā stikla apstrādes uzņēmumā

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme FOTO: Valsts kanceleja

Sākts kriminālprocess par aplokšņu algu izmaksām kādā Pierīgas stikla apstrādes uzņēmumā, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa pavēstīja, ka, izskaitļojot iespējamo aplokšņu algu izmaksas dienu, pagājušajā piektdienā veiktas darbības attiecīgajā uzņēmumā, konstatējot vairāk nekā 18 000 eiro skaidrā naudā, kas bija sagatavota aplokšņu algu izmaksai.

"Protams, cilvēki aizgāja mājās bez aplokšņu algas," teica Jaunzeme, norādot, ka plašāku informāciju nevar izpaust.

Vienlaikus VID vadītāja uzsvēra, ka dienestam ir izveidots uzņēmumu saraksts, kuros ir aplokšņu algu risks.

"Mums jau ir sastādīts saraksts. Šobrīd strādājam pēc tā, ka mēs reāli ejam un izņemam šo naudu, jo pārliecināšanas darbs, kuru mēs līdz šim veicām, skaidrojot, ka uzņēmumiem ir nepieciešams koriģēt uzvedību, nav nostrādājis," pauda Jaunzeme, vienlaikus atzīstot, ka tā ir dārga un arī galēja metode.

VID aģentūrai LETA norādīja, ka VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde maijā sākusi kriminālprocesu par aplokšņu algu izmaksu stikla apstrādes uzņēmumā.

VID informēja, ka dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgas rajonā veica septiņas kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, personu dzīves vietās un transportlīdzekļos. Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda vairāk nekā 18 000 eiro apmērā, 513 ieroču patronas, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

"Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā apmēram 30 darbiniekiem," pauda VID.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā. 

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. 

Trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Uz augšu
Back