VK arī norādījusi, ka LVM noslēgtā līguma noteikumi paredz tiesības līguma darbības laikā veikt izmaiņas, proti, mainīt apdrošinātā polises tipu - izbeigt apdrošināšanu un saņemt atpirkuma summu, pārformēt apdrošinātās personas apdrošināšanu par bezpremiālo apdrošināšanu vai nodot apdrošināšanu apdrošinātai personai. Tomēr LVM šādas izmaiņas attiecībā uz valdes locekļu apdrošināšanu nav izdarījusi.
Revīzijā veiktās pārbaudes liecina, ka LVM ar atkarīgās kapitālsabiedrības "Jaunmoku pils" valdes locekli par amata pienākumu izpildi ir slēgusi darba līgumu. Saskaņā ar VK aplēsēm atlīdzība četru gadu laikā nepamatoti aprēķināta par 6316 eiro vairāk, nekā to pieļauj Kapitāla daļu likums.
Līdz ar to VK revīzijā secināts, ka LVM kā kapitāla daļu turētāja nav nodrošinājusi regulējuma prasības, gan slēdzot darba līgumus ar atkarīgo kapitālsabiedrību valdes locekļiem, gan nosakot valdes locekļiem regulējumam neatbilstošu atlīdzības sistēmu.
Komentējot kompānijai adresētos pārmetumus, LVM uzsvēra, ka LVM valdes locekļiem, ievērojot normatīvo aktu prasības un PKC rekomendācijas, nav izmaksāta likumā neparedzēta atlīdzība - apdrošināšana ar uzkrājumu.
Valsts mežu apsaimniekotājā piebilst, ka 2015.gada 1.janvārī stājās spēkā Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību Pārvaldības likums, nosakot, ka valdes locekļa atalgojumam var pielīgt apdrošināšanu, tai skaitā dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājuma veidošanu noteiktā apmērā no mēnešalgas, kurā neietilpst prēmijas, pilnvarojuma līgumā pielīgtā apdrošināšana un atsaukšanas pabalsts.
Savukārt, 2017.gada 4.septembrī PKC vadlīnijas publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu atlīdzības noteikšanai ieviesa izmaiņas, nosakot, ka nav ieteicams pielīgt tādu apdrošināšanas veidu kā uzkrājošā dzīvības apdrošināšana, atgādina LVM. Kompānijā skaidro, ka PKC vadlīnijās arī noteikts, ka iepriekš noslēgtie apdrošināšanas līgumi var turpināt darboties līdz to termiņa beigām.
"Saskaņā ar iepriekš minēto, 2017.gada 22.februārī noslēgtais dzīvības apdrošināšanas līgums turpina darboties līdz tā termiņa beigām, tas ir, līdz 2022.gada 21.februārim. Beidzoties šim līguma termiņam, tiks ievērotas vadlīnijās sniegtās rekomendācijas," uzsvēra LVM, norādot, ka uzņēmuma valdes locekļiem nav izmaksāta likumā neparedzēta atlīdzība, kā arī ievērotas normatīvo aktu prasības un arī PKC rekomendācijas.
Jau ziņots, ka LVM apgrozījums 2018.gadā bija 333,201 miljons eiro, bet kompānijas peļņa - 109,833 miljoni eiro. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.